Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdasági diplomához a szakma...

Gazdasági diplomához a szakma C1 mennyire lehet nehéz?

Figyelt kérdés
Felvettek gazdasági képzésre. Pénzügy és számvitel BME. Az emelt angolom négyes lett érettségin. A felvi szerint kell egy B2 komplex és egy szakmai C1. Ugye a B2 az egy emelt ötös nekem négyes lett, az nincs olyan messze. De a szakmai C1 ről mit kell tudni? Igazából fogalmam sincs róla, hogy hol érdemes készülni, hogy milyen nehéz. Adjon tippet aki tud ha kérhetem. Azt érdemes tudni, hogy bőven nem a legjobb tanuló vagyok de nem is olyan rossz, sőt az átlagnál jobb.

2020. júl. 25. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

8.2. Idegennyelvi követelmény


Az alapfokozat megszerzéséhez egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vagy államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.


Tehát B2 szakmai, VAGY "sima" komplex C1.

2020. júl. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, én olvastam félre. Így jobb a helyzet. A szakmai B2 viszont mennyivel nehezebb mint a sima B2?
2020. júl. 25. 23:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Szakszavakat kell jól betanulni, de azokra meg úgyis szükséged lesz a leendő munkahelyeden, úgyhogy megéri energiát szánni rá.
2020. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha azokat tudom akkor olyan nehéz mint a sima b2?
2020. júl. 26. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, kb.

Gazdasági szóbelinél kevesebb a témakör és hasznavehetőbbek, mint általános vizsgánál. Pl. állásinterjú, central bank.

Írásnál pl. munkahelyi levelezés.

2020. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!