Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a tapasztalatotok az...

Mi a tapasztalatotok az átjelentkezésről egyik egyetemről a másikra? Jó átlaggal teljesítettem az első évemet. Ha átjelenkezek egy másik egyetemre ugyan ezen a szakon, akkor elfogadják az elvégzett tárgyakat és folytathatom ott tovább ?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Átvételi kérelmet kell benyújtani, általában júniusig vagy januárban. A kérelemben be kell csatolni az elvégzett tárgyak tematikáját, törzslapot, leckekönyvet. Az átvételi határozatban benne van, hogy melyik tárgyadat fogadták el stb. Az átvételi határozatot követően akkor keletkezik hallgatói jogviszonyod az új intézménnyel ha ténylegesen beiratkozol. Konkrétumokat az adott egyetem tanulmányi szabályzatában találsz vagy megkérdezed a to-t.
2020. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az átvételi határozatban NINCS benne, hogy mit fogadnak el és mit nem. Azt minden egyes ottani oktatóval kell lemeccselni, hogy elfogadja-e az elvégzett tárgyat vagy sem. Általában akkor fogadják el, ha az elvégzett tárgy tematikája 75%-ban egyezik az új egyetemen oktatott tárgy tematikájával. Nagyon résen kell lenni, én pont ezért csúsztam az átjelentkezéssel egy évet, mert az első 1-2. féléves alapozótárgyak közül 3-at nem fogadtak el, holott az ottani TO azt állította, hogy a két képzés teljesen kompatibilis és évvesztés nélkül lehet átmenni oda.
2020. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És figyelni kell, az elfogadott tárgyak kreditje nem számít bele mindenbe, ösztöndíjnál ez hátrány lehet.
2020. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Az államin maradásba sem számít be.
2020. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan, 4. Úgyhogy óvatosnak kell lenni.
2020. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Végülis akkor ha résen vagyok, akkor átvesznek és csúszni se fogok.
2020. júl. 26. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt kérelmezed az átvételt, a célegyetem honlapján fentlévő tematikákat (elvileg ezeknek az éppen aktuálisoknak kell lenniük...) hasonlítsd össze az általad elvégzett tárgyak tematikáival. Így előre tudhatod, hogy van-e esélyed az elfogadtatásra vagy sem, de persze ez is azért még mindig oktatófüggő. Nyilván ha az átvétel után derül ki, hogy x db első féléves tárgyat nem fogadnak el, akkor csúszol. Szóval ezeket a tematikás összehasonlítós dolgokat mindenképp az átvétel ELŐTT nézd végig.
2020. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és igen, nekem azt mondta a TO hogy minél több tárgyat fogadtassak el, persze azt már nem mondták, hogy a tanulmányi ösztöndíjba ezek nem fognak beleszámítani sehogy sem, illetve azt se mondták, hogy így nem fogok tudni az első 4 félévben átlag 22 kreditnél többet felvenni, így sose volt tanulmányi ösztöndíjam annak ellenére, hogy relatíve jól teljesítettem a tárgyaim.
2020. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!