Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át tudok jelentkezni egyetemen...

Át tudok jelentkezni egyetemen ugyanazon a szakon angolról magyarra?

Figyelt kérdés

2020. júl. 27. 05:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint még nem kezdtem el az Egyetemet, most fogom.
2020. júl. 27. 05:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember előtt nem.
2020. júl. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És azután? Mondjuk egy fél év elteltével?
2020. júl. 27. 07:23
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Ha most vettek fel, akkor szakot váltani csak két, sikerrel lezárt félév után lehetséges. Csak arra a szakra tudsz beiratkozni, amelyre felvettek, s végig kell csinálnod két félévet, majd nyáron beadhatsz egy szakváltási kérvényt, s jövő év szeptemberben kezdheted meg a tanulmányaidat magyar szakon. Persze erősen megfontolandó, hogy ha véglegesen eldöntötted a szakváltást, akkor miért áldoznál pénzt vagy állami féléveket, időt és energiát egy olyan szakon tanulásra egy évig, amelyet nem fogsz végigcsinálni. Lehet, hogy egyszerűbb, ha egyáltalán nem iratkozol be most angolra és februárban felvételizel a magyar szakra.
2020. júl. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pár netes oldalt írok le hátha megtalálod benne a választ:

Nemzeti Erőforrás Minisztérium | Felsőoktatás

www.nefmi.gov.hu › Fórum › Felsőoktatás

2008. júl. 6. - Ő ugyanazon az egyetemen szeretné folytatni tanulmányait, ha lehet ... A Debreceni Egyetem államilag finanszírozott magyar szakos ... most meg már meg sem hívják a nyelvvizsgával nem rendelkezőeket. Nagyon ... 2003-ban kezdtem egyetemi tanulmányaimat angol és történelem szakon (nem szakpár).


tanári életutak - ELTE Reader

www.eltereader.hu › VINCZE_Tanari_eletutak_READER

PDF

2018. máj. 22. - Az interjúkban nem jelentek meg markánsan az életút során ... tották át. Ezen intézkedés a képzés minőségét is jelentősen ... jelentkezni azonnal az egyetemre, ami ezekben az években nagyon másként ... tagozatos osztályt fogok kapni. ... 97 Székely László, 1978-ban érettségizett, magyar–angol szakos ...


Gaal György: Egyetem a Farkas utcában - MEK

mek.oszk.hu › ...

Történt ugyanis 1997-ben, hogy Erdély magyar egyetemének elérkezett a ... A hallgató 7-10 évet tanulta e szaktudományokat, s közben letette a szak-baccalaureusi, ... Ezek választották meg az idősebb, módosabb diákok közül a rektort, aki nem ... Másfél századon át az Alföldön és a királyi fővárosban, Budán is a törökök ...


Hét tipp, ami még segíthet bejuttatni az egyetemre, ha nem ...

azonnali.hu › cikk › 20180726_het-tipp-ami-meg-segit...

2018. júl. 26. - Hátra van viszont még a pótfelvételi, ami rengeteg diáknak jelenthet ... 6. között tudsz a felvi.hu E-felvételi rendszerén keresztül jelentkezni. ... Ezért gondold át, mi érdekel a legjobban, és milyen felvételi ... Ez azt is jelenti, ha két szakra jelentkeztél, és az elsőre nem, csak a ... Most miért változna bármi?

2020. júl. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!