Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy Felső oktatási szakképzés,...

Egy Felső oktatási szakképzés, 2 éves, államilag finanszirozott egyetemnél itt milyen összegről beszélünk? pl ha 2 év múlva kiköltöznék külföldre ?

Figyelt kérdés

visszafizetni az igénybe vett magyar állami ösztöndíj teljes összegének a hazai

munkaviszonyban eltöltött napok számának arányában csökkentett összegét, ha az oklevél

megszerzését követő húsz éven belül nem tart fenn hazai munkaviszonyt a magyar állami

ösztöndíjas tanulmányaival megegyező időtartamban. Lásd Nftv. 48/A-48/S §-ok.


2020. júl. 28. 08:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a gond, hogy ezt még csak “pár” éve vezették be dés nem tudok még olyanról akinek lejárt volna a 20 év.

Igaz nekem 4 éves egyetemet kellene kifizetni, de ha kimegyek külföldre és nincs itthon semmi bejelentett dolgom, akkor hogy fogják ezt rajtam számonkérni?

Meg mikor? Amikor lejárt a 20 év vagy amikor már a 20 éven belül nincs lehetőségem adott időtartamú munkaviszonyt létesíteni?

Nekem ezek kicsit kérdésesek..

Nekem ~2.5 milliót kell majd visszafizetni, amit 20 év alatt csak összehozok :D Külföldön lehet 3-4 év alatt is simán félretudnék tenni ennyit, aztán lehet hazaküldeném anyáméknak, hogyha rajtuk keresnék akkor betudják fizetni és el van intézve a dolog.

De amúgy a pontos összeget úgy tudod megnézni, hogy megkeresed hogy a fizetős mennyi lenne egy félévben és azt beszorzod.

(Engem is nagyon érdekel, hogy ilyenkor hogyan keresnek meg, amikor ez elkezdődött akkor pont unokatesóm kezdett orvosként és ő sosem gondolkozott ezen, hogy mi lesz, mindig is ki akart menni külföldre, pedig nálunk a tandíj az 1.3millió/félév... Kíváncsi lennék ha 20 év múlva, mind a 25 milliót keresnék rajta.)

2020. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kimész külföldre akkor itthon csinálsz egy katás vállalkozást aminek a költségvonzata havi 50 ezer forint és 0 bevétellel ketyegnek az éveid itthon. Mivel egyszerre több országban lehet munkaviszonyod így a nav sem tud belédkötni.
2020. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!