Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek az első helyen...

Felvettek az első helyen megjelölt egyetemre, de mégsem akarok oda járni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 egyetemet jelöltem meg, de már csak most, későn jöttem rá, hogy szívesebben választanám a 2. helyen megjelöltet. Milyen lehetőségeim vannak?

2020. júl. 29. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Vagy beiratkozol az elsőre, vagy nem, és mész jövőre újra egy kört a felvételiben.
2020. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Potjelentkezes (ha van) vagy Jövőre újra jelentkezel. Vagy úgy hogy most kihagyás egy évet vagy attól még kipróbálnod az egyetemet ahová felvették. Mindenesetre most nem tudsz bekerülni a 2.egyetemre.
2020. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vehet részt a pótfelvételi eljárásban, akit felvettek valahova. Ez számára nem opció.
2020. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként ha most kihagynék egy évet és jövőre felvételiznék, milyen hátrányaim lennének?
2020. júl. 29. 11:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy érzem semmiképpen sem kezdeném el az első évet az egyetemen. Nagyon kellemetlen, de most tudatosult bennem, hogy nem döntöttem elég bölcsen.
2020. júl. 29. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Semmilyen hátrányban nem leszel.
2020. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre kicsit gondolkozz többet és megfontoltabban állíts fel sorrendet. Ennyit tehetsz. Most pedig vagy beiratkozol és elkezded itt az évet (vagy mindjárt passziváltatsz), vagy pedig hagyod a fenébe, és majd jövőre vagy keresztfélévben...
2020. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%

A szak ugyanaz? Lehet megérné mégis elkezdeni, és jövőre legalább néhány alapozó tárgyat elfogadtatni. Az is lehet, hogy közben mégis rájössz, hogy jól döntöttél, elvégre feltételezem nem sorsolással döntötted el, hogy mit és hanyadikként jelölj.

(és mi van, ha jövőre úgy érzed, mégis jobb lett volna idén elkezdeni, mégis ez lett volna a neked való? Vágj bele! Ha nem jön be, hát nem jön be. Otthagyod, újra jelentkezel)

2020. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
98%
Ha jól tudom akkor július 9-ig lehetett sorrendet módosítani.
2020. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!