Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségire szeretnék jelentkezni. Hol tudom ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Tavaly tettem le az érettségit.A BGE egyetem nemzetközi gazdálkodás szakára szeretnék menni, viszont nem rendelkezem emelt szintű érettségivel (minden érettségim középszintű). Mivel követelmény minimum 1 emelt, ezért töriből szeretném, mivel az anno elég rosszul sikerült (40% közepes). Emelt szinten egy 70-80% sokat dob az esélyeimen, és így teljesítem a felvételi követelményt. A felvi.hu-n a e-felvételin próbáltam megjelölni az intézményt, de kér egy "felvételi azonosító számot", amit sehol nem találok. E-mail-t sem küldtek nekem a regisztrációm után. A mai nap voltam az oktatási hivatal ügyfélszolgálatán, de nagyon nehéz volt kivenni amit a hölgy mondott. Annyi megmaradt, hogy sikeres nyelvvizsgával és emelt törivel bejuthatok a szakra februárban. Nem igazán értem miért indul februárban a szak (vagy indul egyáltalán), de sem a felvi.hu-n sem az oktatási hivatal oldalán nem kapok választ. Minden oldal csak ad egy linket egy másik oldalra, ami áll vagy 3-4 lapnyi tömény szövegből. Nem hiszem hogy ez ilyen bonyolult, valaki tudna aki jártas ebben segíteni?

A kérdésem tehát még egyszer: Hol kell jelentkeznem emelt érettségire, mikor, és miért nem tudok a felvin intézményt megjelölni?


Köszönöm hogy elolvastad



2020. júl. 29. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Kormányhivatalnál tudsz jelentkezni az oktatási hivatal honlapján fent van hogy hol lehet jelentkezni és mikor
2020. júl. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!