Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha otthagyom az egyetemet, a...

Ha otthagyom az egyetemet, a passzív féléveket is vissza kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2 félévet jártam Foszkra, de nem tetszett, jelentkeztem egy másik szakra, alapképzésre, felvettek és közben passzívon voltam foszkon.

De most bizonyos okok miatt ott kéne hagynom ezt is. Nem birom fizetni Pesten az albérletet, plusz ez egy büfészak, nem kapnék vele jó állást. Meg leginkább Pesten lehetne vele elhelyezkedni, de én nem akarok pesti panelban lakni. A Foszk helyben volt, ott ahol laktam, de oda sem akarok már visszamenni.


Elmegyek szakmát tanulni, el akarok végezni egy OKJ-s burkoló képzést. Egy jó szakmával sokkal többet lehet keresni, mint diplomával, burkolóként megkeresnék akàr 1 milliót havonta.



2020. júl. 29. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első jogviszonyod megszűnését követően 1 éven belül beiratkoztál máshova, azt nem kell visszafizetni. A másodikat viszont vissza kell.
2020. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval csak 2 félévet kell, nem is 4-et?
2020. júl. 29. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!