Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n felvehetem más karok...

BME-n felvehetem más karok óráit is?

Figyelt kérdés
Gépészetre vettek fel, de sok minden érdekel. Vehetek fel gazdasági tárgyakat vagy VIKes tárgyakat? Tudom, hogy sok esetben vannak előfeltételek,de olyat felvehetek, ami mondjuk első féléves tárgy a VIK-en vagy a GTK-n? Vagy nem engedélyezett, hogy más karról is felvegyek egy vagy két órát?

2020. júl. 30. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Felvehetsz. De arra figyelni kell, hogy ha a pluszban felvett kreditek száma túllép egy határértéket, akkor fizetni kell minden plusz kreditért, mint a kiskatona. De az ilyen tárgyak egy darabig szabválnak elszámolhatók. Illetve lehetnek tárgyak kis létszámú gyakorlati órákkal, ahol az oktatóknak komolyabban kell szervezniük a dolgokat, mint a sztenderd nagyelőadós óráknál, amiket meghirdetnek 999 főre azt csókolom. Ilyen esetekben azért dobj egy e-mailt az oktatónak, mielőtt a neptunban akcióznál, nehogy probléma legyen abból, hogy olyan emberektől happoltál el helyet, akiknek az kötelező tárgy. Meg úgy általánosságban érdemes az oktatókkal is kommunikálni, nem harapnak.
2020. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Az a helyzet, hogy mintatanterves VIK-es tárgyakat szerintem nem vehetsz fel. Pl. A programozás alapjai 1. követelménye:

NEM (TárgyEredmény("BMEVIEEA100", "jegy", _) >= 2 VAGY TárgyEredmény("BMEVIEEA100", "felvétel", AktualisFelev()) > 0 VAGY TárgyEredmény("BMEVIEEA101", "jegy", _) >= 2 VAGY TárgyEredmény("BMEVIEEA101", "felvétel", AktualisFelev()) > 0) ÉS (Training.Code=("5N-A8") VAGY Training.Code=("5NAA8"))

Ha ezt megnézzük, az eleje csak sallang, azok úgy sem fognak rád vonatkozni (más VIK-es prog tárgyból ne legyen jegyed, és ne is vedd fel), tehát ott jó vagy. Viszont a második része: (Training.Code=("5N-A8") VAGY Training.Code=("5NAA8")). Ez azt jelenti, hogy mérnökinfósnak kell lenned, hogy felvedd (magyar mérnökinfó: 5N-A8, angol meg 5NAA8). Tehát ha gépészre jársz, akkor nem veheted fel ezt a tárgyat, még ha belefeszülsz is: nem fogja engedni a Neptun. Megoldás lehet, ha módosítják a Neptunban az előkövetelményeket (nem fűznék hozzá nagy esélyt, de a tárgyfelelőst meg lehet kérdezni szerintem). Persze, ha találsz olyan tárgyat, aminél nincs ilyen követelmény, azt kérdés nélkül felveheted, de érdemes ekkor is írni a tárgyfelelősnek.

Üdv,

egy leendő másodéves mérnökinfós

2020. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
De, felveheted. Én TTK-ra jártam mesterre és pont az infósok prog1-jét vettem fel szabválnak. Írtam a tárgyfelelősnek, ő mondta, hogy kérvényt kell leadni (017-es kérvény) és ő azt el fogja fogadni, utána pedig automatikusan feljelentkeztetnek a kérvényezett kurzus(ok)ra.
2020. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkit felpontoztam :) Akkor megérdeklődöm majd a tárgyfelelőstől mi a teendő
2020. júl. 30. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!