Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Beleszámíthat-e mindkettő a...

Beleszámíthat-e mindkettő a többletpontokba?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szeretnék továbbtanulni Budapesten, programtervező informatikus szakon. 11 éve kitűnő tanuló vagyok, a vitt pontjaimmal nem hiszem, hogy probléma lenne. A szakra szükséges emelt/közép szinten matek és informatika, de a vírus miatt nem érzem úgy, hogy az emelt matekra képes lennék. Így marad az emelt informatika, és mellé emelt angolra gondoltam, a többletpontok miatt (ésmert angol tagozatos vagyok). De nem tudom, hogy ha emelt angol csinálok, és van mellette C1-es nyelvvizsgám is, beszámítják-e mindkettőt 40 és 50 többletpontnak, vagy nem, mert mindkettő angol nyelvből van, illetve azt sem tudom, hogy mivel a szakra nem kell angol, beleszámítana-e egyáltalán többletpontnak. Előre is köszönöm ha végigolvastad, és tudsz szolgálni valamilyen tapasztalattal:) 18/L

2020. aug. 3. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Csak arra az emeltre számít többletpont, amit a pontszámításhoz figyelembe vesznek. A szakon amit írtál a matek kötelező, plusz az infó lesz vélhetően a legjobb mellé, ami a legtöbb pontot adja. De így csak az infó emeltért kapsz többletpontot, az angolra nem. Emiatt marad hely az angol nyelvvizsgának, ami így bele fog számítani. Ha matekot és infót tennél emelten, akkor mindkettőért járna többletpont, ami kimeríti a keretet, így a nyelvvizsga már nem számítana.
2020. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

A jelenlegi szabályok alapján (az aktuális felvételi tájékoztatóban változhat, de nem valószínű)

[link]


A "felvételi tárgyakból" vihető csak a "+50 pont" az emelt szintű érettségiért, amennyiben az adott tárgyból legalább 45%-os emelt szintű érettségit írsz.

"FIGYELEM! Csak abban az esetben jár az emelt szintű érettségi vizsgáért többletpont, amennyiben – részben – annak az eredményéből kerülnek az érettségi pontok kiszámításra!"


A nyelvvizsga és a nyelvi emelt szintű érettségiért nem jár együtt többletpont.

"Ha a jelentkező egy adott idegen nyelvből egyidejűleg nyelvvizsga és emelt szintű érettségi vizsga alapján is jogosult lenne többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg."


A szak jelenlegi meghirdetés alapján:

[link]


A matematikát kötelező volt az egyik felvételi tárgynak választani

A másik felvételi tárgy: informatika/fizika/informatikai ismeretek/informatikai alapismeretek lehetett


Egyik érettségi tárgy sem volt "kötelező emelt"

2020. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább szedd össze magad, és csináld meg a matekot. Még van egy éved, simán teljesíthető. Később meg fogod köszönni, hogy matekot csináltál és nem angolt.
2020. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!