Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsen melyik kollégiumba...

Pécsen melyik kollégiumba menjek? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés
PTE BTK-n felvételt nyertem pszichológia MA-ra. A koliválasztásnál a fő szempontjaim, hogy közel legyen a karhoz, hogy jó közösségi élet legyen, illetve hogy jól felszerelt legyen. Nézegettem a neten, és jelenleg Jakabhegyi, Boszi, Szántó, Szalay, Later sorrendben gondolkozom. A Jakabhegyi jobban felszereltnek tűnik a Boszinál, igaz ez? Illetve a Jakabhegyiben milyen a közösségi élet, vannak programok, összejövetelek, bulik? Elég fontos szempont ez most nálam, mert jobban szeretnék szocializálódni, mint eddig tettem. A Szántó egy minőségi választásnak tűnik, viszont szocializáció szempontjából...inkább nyugis, azt írták. Ezért (és a távolság miatt) került csak a 3. helyre eddig. Mit gondoltok, jó így a sorrendem?

2020. aug. 4. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia:) en most boszis voltam, de sokat jartam a Jakabhegyibe is. Felszereltsegre kozel azonos a 2, mosas szempontjabol pl a boszi jobb szerintem.

BTK-hoz mindketto közel van.


Az, hogy hol mennyire tudsz szocializalodni az teljes mertekben rajtad mulik. A bosziban elvileg nagyon bulis az élet stb., en ebből kb semmit nem érzékeltem, kolin belul nem is baratkoztam ugy igazan, es szerintem bármelyik másik koliban igy lett volna. Ugyhogy ebbol a szempontból nem tudom melyik a jobb.

Szántóban is voltam, ott inkább a nemzetközi diakok partiznak sokat.


Osszessegeben szerintem jo a sorrend:)

2020. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó a sorrended. A BTK-hoz a Jakabhegyi és a Boszi van legközelebb, illetve ezek tök normális kolinak is számítanak, rosszat egyikről sem hallottam. Szerintem nagy különbség nincsen a kollégiumok felszereltségét vagy állapotát tekintve, tehát ebből a szempontból nagyon nem lehet mellé lőni (csak a Laterumot szidják sokan, de nekem személyes tapasztalatom nincsen vele). A kolis közösségi életről én nem sokat hallottam. Igazából sehonnan sem hallottam, hogy valami különösebb programok lettek volna... Én Szántós voltam eddig két évig (szintén BTK-s voltam) és szerettem ott lakni, szerettem a szobám, nekem teljesen elfogadható távolságra volt (busz van, de sokszor gyalog mentem), de tényleg nyugis és csendes volt. Ez részben pozitívum is, de közben inkább olyan volt mint valami társasházban lakni... a saját szobatársaimon kívül nem nagyon találkoztam másokkal, nem volt nagy mozgolódás, azt sem tudtam kik laknak mellettünk :D Közös programok vagy bulik sem nagyon voltak, max. néha egy társas, film, sörpong, de elvétve és nem voltak túl népszerűek. Szóval szocializáció szempontjából nem biztos, hogy az a legjobb választás, de nem tudnék jobbat sem mondani :) Én is mindig a Bosziról hallottam csak, hogy Pécsen az a bulikoli, de akkor nem feltétlenül :)
2020. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!