Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki, aki szerbiai gimiből...

Valaki, aki szerbiai gimiből ment Magyarországra egyetemre, tudna segíteni, hogy megy a pontszámítás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy tanulmányi pontok(max200)+ érettségi(max200), de az itteni érettségi az ottani középfokúnak megfelel, nem? Teljesen el vagyok veszve :(

2020. aug. 6. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Középfokú micsodanak felel meg?

Az érettségi mindenhol kozepfoku végzettséget igazol, hiszen a középiskola végén van.

2020. aug. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Írj az Oktatási Hivatalnak.
2020. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
2020. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Igen középszintű érettséginek felel meg. Emeltezni Magyarországon kell majd, mert ugy az már kötelező elvárás.

Több féle pontszámítási módszer van. Ha pl 5ös szakdogát irsz az 100%os középszintűnek felel meg. Szóval nem kell aggódnod annyira a pontok miatt.

2020. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pl 5ös szakdogát irsz az 100%os középszintűnek felel meg."

:-OOO

Mi vaaaan?

2020. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5# Nálunk nem százalékra, hanem jegyre megy az érettségi, és a része h egy választott tárgyból szakdolgozatot kell irni. Mivel valahogy pontot kell számolni belőle ezért megvan h ami a teteje a magyarországinak azt kapjuk meg.
2020. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, középszintű érettséginek felel meg a szerbiai érettségi Magyarországon. Arra, hogy odakint érettségiztél, kapsz 28 pontot, mint középfokú nyelvvizsga. Arra ügyelj viszont, hogy 2020-tol kötelező egy emelt érettségit is letenned, anélkül nincs magyarországi továbbtanulás. Ha megírod, milyen szakra készülsz, tudunk segíteni, hogy miből kellene Magyarországon emelt szinten érettségizned.
2020. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 Én 40pontot kaptam a szerbre.
2020. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 infóból gondoltam emeltezni, ezmellett az itteni érettségit letenni magyar, matek, töriből (mivel kell egy középszintű matek is), s gondoltam ez így elég is 😅
2020. aug. 6. 15:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Proginfóra szeretnél menni v valami ilyesmire?

Töri helyett fizika lehet jobb vàlasztás lenne szakdogának.

2020. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!