Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME kedvezményes tanulmányi...

BME kedvezményes tanulmányi rend iránti kérelem?

Figyelt kérdés
Hogyan működik, ha távolléti formában szeretném teljesíteni a tárgyakat? Tapasztalat?

2020. aug. 7. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
kérdezd meg a HK-tól
2020. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De egyéni tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem a bürokratikus megfogalmazásra.
2020. aug. 7. 14:13
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerinted ebben a kivételes helyzetben kinek van egyéni tapasztalata?
2020. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gondolom létezik olyan ember, aki egy félévet teljesített már egyéni tanrend szerint. A BME-n az intézkedések szerint meg pont sz...nak a kivételes helyzetre, mert nem képesek ép ésszel felfogni, hogy van ami fontosabb, mint egy előadás.
2020. aug. 7. 15:18
 5/11 anonim válasza:
39%

Nem fogjak engedni hogy egyeni tanrendben teljesitsd, ha csak nincs ra megfelelo indokod, pl. egy igazolas arrol

hogy nem tudsz beutazni az orszagba, stb... ezt a megoldasd nem az eloadasra nem akaro jarni diakoknak talaltak ki... de nezd meg neptunba a kervenyt...

2020. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Idén ősszel nem lesz kötelező semelyik előadásra bejárni, nem tudom, mi bajod. Ha a vírus miatt nem akarsz bejárni, akkor igazolni kell, hogy veszélyeztetett vagy vagy ilyen személlyel élsz együtt.
2020. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a katalógusokat eltörölték, de mi lesz a zh-val? A zh a bajom, hogyha meg a tananyagot fel is töltik, attól még a zh-t úgyanúgy ott kell írni ömlesztve.
2020. aug. 7. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


A HK-nak pont az a lényege, hogy nem bürokratikus válaszokat ad; hanem rendesen elmondja, hogy mizu.


Egyébként nekem az jön le az utasításokból, hogy ha van orvosi igazolásod arról hogy te vagy családtagod veszélyeztetett, akkor azt a kedv. tanrendes kérelemben mellékeled azt valszeg elfogadják.


ZH-kat szerintem nem lehet majd online megiratni, mert nincsen meg az ellenőrizhetőség

2020. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem, hogy hogy működik az egyéni tanrend. Olvastam, hogyha a kérelmet mondjuk elfogadják utána 15 napon belül fel kell venni a kapcsolatot az oktatókkal. De utána mi történik? Hogy vannak a zh-k, előadások, mert 1 embernek nyilván nem fognak külön órát tartani.
2020. aug. 7. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kedvezményes tanulmányi rend mentesítést adhat a foglalkozások látogatása alól, illetve engedélyezheti a teljesítményértékelések más időpontban vagy formában történő teljesítését, ugyanakkor nem adhat felmentést a számonkérések teljesítése alól ( [link]


A részletes szabályokat a körülmények ismeretében a Kari Tanulmányi Bizottság (KTB) egyénileg határozza meg. Mivel még nem volt a jelenlegihez hasonló helyzet, így nincsenek precedensek, nem tudni, melyik kar milyen formában engedélyez egyéni tanulmányi rendet.


A KTB alapos indok esetén valószínűleg felmentést ad az órák látogatása alól (laborok esetén ez is kétséges), azaz neked senki nem fog külön órát tartani, egyszerűen következmények nélkül megteheted, hogy nem jársz be. A teljesítményértékelésekre vonatkozó lehetőségekről még ennyit sem tudni.

2020. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!