Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó választás lenne a vegyészmé...

Jó választás lenne a vegyészmérnök?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék egyetemre jelentkezni és ezen a szakon ragadt meg a szemem, mivel gimibe is leginkább a matek, kémia órákat szerettem meg elég jól is ment. Aki esetleg ezen a szakon végzett vagy tud valami hasznos infot adni mint pl : hogy érdemes ezt választani? lesz vele munkám?

A pannon egyetem jó választás?



2020. aug. 8. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
S a gyógyszerészeti? :)
2020. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, csak ajánlani tudom:) Kémiát tanulni az egyetemen nagyon élvezetes! A matekon és kémián kívül egy kis fizikád is lesz mellé, de nem azon lesz a hangsúly. A végzettség munkalehetőség tekintetében nagyon jó, nemcsak vegyi üzemek, hanem gyógyszercégek, természetvédelmi intézetek, stb. is keresnek vegyészmérnököket. A fizetésre nézve is megéri a képzést elvégezni:)
2020. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gyógyszerészhez biológia tudás is kellene, de sajna az én tudásom bioszból egyenlő a nullával, így marad a kémia matek kombó.🙂
2020. aug. 8. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Üdv a pannonról meg a vegyészmérnökiről:D

Ajánlani ajánlom, mert ha ilyen irányban nézelődsz, sehol sem lesz különb vagy jobb. Azt elmondom, hogy nehéz, de pont emiatt rangos, és van értéke a diplomának. Amit nézegess, az a fizika, lesznek gépészetis (szakrajz, tervezés) meg anyagismereti tárgyak, közösség is jó. Összességében egy tipikus vidéki egyetem, csak ami fontos, hogy tényleg tanulni kell, megérteni, szorgalommal és kitartással csinálni.

2020. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Aki még tud esetleg valami érdekes, hasznos informaciot az ne tartsa magaba! 😄
2020. aug. 8. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak a Pannont tudom ajánlani főleg hogy a gólyákat instant felveszik koleszba, csak egy jelentkező lapot kell beadni és a lakcímkártya másolatok ami más egyetemekhez képest rohadt jó dolog. Aztán még ott van hogy nemzetközileg is akkreditált az egyetem ezen szakja + a MOL saját szakot is indít itt mesteren. Amúgy simán elvegezhetsz mellé egy gyógyszervegyész-mérnök szakot mesteren ha az érdekel. Azt szeretem hogy a kémia bármely területén el tud helyezkedni aki ezen a szakon végez szóval ajánlom. De a fizika tényleg sok lesz. Én most kezdek szeptemberben. Sok szerencsét.
2020. aug. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a két kollégával szemben már végeztem a szakon (BME-n).


Munka lesz, de rajtad is múlik majd. Igyekezz nyelvet tanulni, kapcsolatokra, és szakmai tapasztalatra szert tenni, illetve a kommunikációs készségedet is fejleszd, ha kell. Csak a diplomád miatt ugyanis nem fognak majd a cégek kapkodni érted, de ez manapság kb. minden szakmára igaz.


A Pannon amúgy jóval erősebb a vegyészmérnöki "mérnöki" oldalában. A BME inkább a "vegyész" oldalban, itt megfojtják az embert a kémiával. Szerintem ha Veszprémben végzel, közelebb állsz majd a klasszikus vegyészmérnökhöz. Ha inkább a kémiában akarsz elmélyülni, akkor BME. A diplomádra akkor is "mérnök" lesz írva, annak minden előnyével.

2020. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal

Azon meg mindenképp gondolkozz, hogy vegyészmérnök vagy vegyész szeretnél lenni. Előbbinél nyilván csomó mérnök tárgy van, míg utóbbinál jobban nyomják a kémiát elméletben és gyakorlatban is. Ha nincs műszaki erzeked, nem javaslom, hogy mérnök legyél, inkább akkor vegyész, vagy gyógyszerész ( bár az nincs Pannonon)

2020. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!