Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számíthatunk még a kormány...

Számíthatunk még a kormány olyan lépésére amivel keresztül húzza a sznob egyetemek számításait?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok mint például nyelvvizsga eltörlése végleg.

2020. aug. 11. 07:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Egy egyetemet végzett ember beszéljen már legalább egy nyelven, nem olyan nagy elvárás. Gimnáziumban eleve kettőt is tanulsz.
2020. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Miért csak a sznob egyetemeknek és milyen számításait húzta ezzel keresztül?
2020. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Halkan jegyzem meg, hogy nem az egyetemek követlték eddig a nyelvvizsgát, hanem ez kormányzati akarat volt.


Én személy szerint támogatom, hogy az állami felsőoktatásba való bekerülés egyik feltétele a nyelvvizsga megléte legyen. Jellemzően 10-12 évig tanulnak nyelveket a közoktatásban ennyi idő alatt csak össze lehet hozni egy kőzépfokút.

2020. aug. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
"egyetemek számításait", ennek semmi értelme, nem tudom ezzel mit akarsz mondani.
2020. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Igen, nehogy már tanulni kelljen, ugye? Istenem, én is letettem anno a középfokút angolból és németből még a középiskolában, pedig senki sem kényszerített. Bár nekünk csak a diplomához kellett volna nyelvvizsga. Egy felsőfokú és egy szakmai közép. Meg lehet csinálni, csak mondjuk tanulni kell + eredeti nyelven filmeket, sorozatokat nézni, stb.
2020. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Azért azt is fűzzük hozzá a nyelvvizsgához, hogy az a nyelvtanulás, ami a közoktatásban vár ránk, nem mindenhol túlságosan rózsás. Akkora a tanárhiány, főleg keleten, hogy az iskolák elég nagy részében évente cserélődik az adott nyelvet tanító tanár. Kismillió olyan embert ismerek, akik hiába tanultak közoktatásban tizen akárhány évet, még mindig egy fikarcnyit nem képesek megszólalni idegen nyelven. Pedig nem a lustábbak közé tartoznak, egyszerűen az idegen nyelv oktatása a közoktatásban rémes. Nyelviskolába elmenni meg magántanárt keresni pedig plussz pénz. Nem mindenkinek tellik rá, pláne hogy ez a jelenség, ahogy már említettem, elsősorban keleten fordul elő, ahol azárt jóval alacsonyabbak a bérek, mint az ország többi részén. Ezek az emberek egyedül egyetemen tudnának egy elfogadható szintű nyelvoktatáshoz jutni. Ha pedig kötelezővé teszik a felvételihez a nyelvvizsgát, akkor ettől a nyelvtanulási lehetőségtől rengeteg ember elesik. Hány embernek maradt bennt a diplomája, mert nem volt nyelvvizsgája? Rengetegnek. Ha elég sok emberég egyetem alatt se tudja megszerezni a nyelvvizsgát, akkor még is hogyan várjuk el, hogy minden felsőoktatásban résztvenni akaró diának legyen meg? Én nagyon örülök annak, hogy az előttem szólóak elbüszkélkedhetnek ilyen szép eredményekkel. Viszont az emberek többsége a körülményekből adódóan nem képes ezt véghez vinni.


Másrészről pedig ne csodálkozzatok, hogy ekkora a kivándorlás szerény hazánkból, különösen a diplomások körében. Hiszen a diploma feltétele a nyelvvizsga, mely egy alapot ad az idegen nyelven végzett munkavégzéshez, amit külföldön is megtehet az ember, természetesen a magyar bérek többszöröséért. Így akinek nem idióta és nem ég benne az átlagosnál több hazafiasság, az lelép, amint bír. Azért nem minden értelmiségi területen van szükség a nyelvtudásra. Ennek függvényében én a diploma megszerzéséhez feltétlenül szükséges nyelvvizsgát is eltörölném. Csak azokon a szakokon legyen kötelező, ahol tényleg szükséges a nyelvtudás.

2020. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%

"akinek nem idióta és nem ég benne az átlagosnál több hazafiasság, az lelép, amint bír"

Az ilyen nézetek hirdetésével te magad is hozzájárulsz ahhoz, hogy "tanárhiány, főleg keleten, hogy az iskolák elég nagy részében évente cserélődik az adott nyelvet tanító tanár", úgyhogy ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

2020. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Az egyetemre való bekerüléshez nem tartom jó ötletnek a nyelvvizsgát előfeltételnek, mert ahogy előttem is írták, aki egy kisváros egyetlen gimnáziumában végez, ahol rossz a nyelvoktatás, a szülei pedig nem tudják megengedni a magántanárt, az előtt igazságtalanul bezárulnának a felsőoktatás kapui, az ország pedig tehetségeket veszíthetne.


A diplomához viszont mindeképp kelljen a nyelvvizsga, efelől nincs kétségem. Sőt: én igazából meg is határoznám, hogy angol szakmai középfokú kelljen (kivéve a magyar és a más nyelvszakok végzőseinél). Manapság a tudomány nemzetközi nyelve az angol, egy értelmiségi pályán pedig elvárható, hogy valaki a nemzetközi szakirodalmat képes legyen követni. A magyarul is elérhető szakirodalom a legtöbb területen vagy rossz minőségű, vagy idejétmúlt, vagy mindkettő. Nincs mese: egy értelmiséginek angolul tudni kell, ha naprakész akar maradni a tudásával. Az az idő rég elmúlt, amikor az egyetemen szerzett tudás elég volt 40 évnyi színvonalas praktizálásra.


Egyébként is rémesen rossz a magyar köznép nyelvtudása: európai átlagot tekintve az utolsók egyike vagyunk. Szégyen, hogy még a diplomások között is mennyire sokan nem beszélnek egy nyelvet sem rendesen. Ezen változtatni kell.

2020. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Én igazságtalanságnak tartom, nekem 1 év kellett ahhoz, hogy kijavitsam azt amit a gimi elrontott, mert nem tanitott rendsen: 1 év alatt készültem fel emelt bioszra, kémiára a 0-ról, emellett nem tudtam elmenni nyelvizsgázni, orvosi egyetem (gytk) mellett pedig még neezebb erre gondolni, nagyjából tudom mindkét nyelvet angolt, németet, de annyira hogy b2-es szintet elérjem egyzerűen nincs erőm, időm, pénzem. Nekünk minden évben szakmai gyakorlat van, s egy nyár(igazából fél nyár) nem elég a felkézüléshez. Sőt nálunk záróvizsga is kell másik nyelvből.Mindenkit akit megkérdeztem magántanárral készült fel,5 éves kéttanyevűre járt, ugyhogy ne irja már mindenki, hogy olyan könnyű lenne megcsinálni, főleg a németet. Ráadásul nagyvcsaládban még nehezebb, amikor nem jut elég figyelem mindenkire.
2020. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
4%
Mit ér az a szaharai diploma,amikor még azt sem érted: hy ??
2020. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!