Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikortól kell a diákigazolvány...

Mikortól kell a diákigazolványra matrica (középiskola)?

Figyelt kérdés

Ma diákjegyet akartam venni uszodában, elkérték a diákomat. Nem fogadta el a pénztáros, mert nincs rajta matrica, szóval nem érvényes. Nekünk a suliban azt mondták hogy akkor kell matrica, ha tanév kezdetekor már 16 éves vagyok, én ezt nem töltöttem be előző tanév elejéig. Azóta (januárban) 16 lettem, szóval ebben a tanévben fogok kapni matricát, addig meg érvényes anélkül is (nekünk az ofő ezt mondta).


Kinek volt igaza?



2020. aug. 12. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ofőnek, mert ez pontosan így van. A diákot pedig el kellet volna fogadnia. Legközelebb mond el neki ezt, mert nem sokan lettek ezzel kapcsolatban felvilágosítva.
2020. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elmondtam, nem hitte el hogy így van.
2020. aug. 12. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Amint 16 leszel, már kell a matrica(nálunk akik töltötték a 16-ot már küldték őket le automatikusan matricáért a titkárságra), ugyanis az ellenőr, meg az uszodás, meg minden alkalmazott csak annyit lát, hogy te már elmúltál 16, de matricád meg nincs, és anélkül 16 éves korodtól érvénytelen a diákod.

Ha már 16 vagy, akkor menj a titkárságra, és ragasztass matricát!

2020. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek van igaza, #3-nak nincs, sületlenségeket mond.

Ugyanis: "A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31. napjáig, amely tanévben a tanuló a 16. életévét betölti." Tehát a kérdező diákja még október 31-ig jó, bármilyen matrica stb. nélkül! Forrás: [link]

"te már elmúltál 16, de matricád meg nincs, és anélkül 16 éves korodtól érvénytelen a diákod": ez NEM IGAZ, még egyszer mondom. Lehet, hogy #3-nál így volt szokás, de nem kellett így csinálni, ha nem mentek volna le a titkárságra, akkor se lett volna semmi sem. Persze, ha az ellenőrző is ismeri ezt a szabályt, ugye. De ismertetni kell vele, és meg van oldva a történet.

2020. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk így kellett az én gimimben, abból indultam ki. Ofi is mindig zavart minket minden évben matricáért, nehogy valakit ezért büntessenek meg buszon, vagy ilyesmi.
2020. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok. Mi meg ha mentünk a titkársága vissza küldtek azzal a szöveggel, hogy majd jövő év elején
2020. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de nem bírom, ha valaki nem ismeri a törvényt, akinek kellene, és a másik emiatt szív! Az előző válaszolóval hasonlóan nálunk is csak szeptemberben adtak matricát, hiába ment le valaki évközben. Az uszodába pedig legközelebb vidd el a kinyomtatott törvény részletet, hogy neked igenis jár a diákjegy, és nem kell még matrica október 31-ig. Nyugodtan menj vissza, mert ha kifizetette a teljesárú jegyet, akkor téged tulajdonképpen megkárosított.
2020. aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!