Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendészeti iskolába szeretnék...

Peti_0 kérdése:

Rendészeti iskolába szeretnék menni. Egy erős 4 es az össz átlagom (ha ez számít) , csak nem tudom sajna, hogy hogy is megy ez. Kell valami általános iskola után, vagy lehet oda menni egyből? Stb. Stb.

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Most 8 általános után akarsz oda menni? Melyikre gondolsz 4 éves gimnáziumi rendészetire vagy a rendőrképzőre ami 2éves mert oda kell érettségi is. 4 éves "rendészeti" képzésel kitörölheted a segged semmit nem ér. Anélkül is mehetsz rendőrnek
2020. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Azért az a 4 év nem csak segg törlésre van. Sokkal több mindent fog tudni mire tovább megy akár "2 évesre" vagy egyetemre. Aki itt tanul annak alapból nem 2 év csak másfél. + mi kaptunk érettségi mellé közszolgálati ügyintézői szakmát,amit februárban bárki ingyen lerakhatott.
2020. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, ha ez érdekel, akkor menj általános után oda. Nekem járt rendőrgimibe sok haverom, és azt mondták, hogy abszolút teljesíthető, ezen kívül technikusin nem muszáj maradnod, ha meg később akarod a rendőrit megcsinálni(mondjuk gimnázium után), akkor már kötelezően szolgálatot kell teljesítened rendőrként(ha a 4 évet kijárod, nincs ilyen kötelezettséged), és akkor már Pesten is ragadhatsz. Így legalább betekintést nyerhetsz ebbe a világba, és ha tetszik mehetsz tovább egyetemre, ha meg nem tetszik, akkor félrerakod ezt a bizonyítványod.
2020. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!