Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dékáni méltányossági kérelem...

Dékáni méltányossági kérelem elbírálására van a dékánnak határidő szabva?

Figyelt kérdés

Mert ELTE ÁJK HKR szerint 30 nap, de a dekanhelyettes tagadja.


Azt mondja, hogy a meltanyossag nem onallo hallgatoi ugy.

Igy most lekestem a potfelvetelit,mert aug. 10-en irtak meg,hogy NEM a valasz kerelmemre.


A dékanhelyettes valasza:


Kedves Kolléganő!


Köszönöm levelét.

Mindenek előtt engedje meg, hogy eloszlassak egy féreértést a méltányossági kérelemmel kapcsolatban. A dékán méltányossági hatáskörben hozott döntése nem önálló hallgatói ügy, hanem a HKR 143.§-ában szabályozott lehetőség a hallgatói ügyekben az általános szabályoktól való eltérésre, a dékán szabad - a HKR szerinti tilalmak közé szorított - mérlegelése alapján. Jelen esetben az Ön hallgatói ügye a jogviszonyának megszűnése, ami a háromszori tárgyfelvételből következik. Ön az erre vonatkozó HKR szabálytól kérte Dékán Urat, hogy térjen el. A méltányossági kérelem az Ön ügyének elbírálására vonatkozó kérelem, nem önálló ügy,


Mivel a dékáni méltányosság szabad mérlegelésen alapul, annak pozitív elbírálásában alappal nem lehetett bízni. Ebben a helyzetben Önnek abból kellett kiindulnia, hogy főszabály szerint meg fog szűnni a jogviszonya és esetleg, kivételesen, a dékáni méltányosság alapján erre mégsem kerül sor. Ennek értelmében elsősorban a pótfelvételi határidejét és lehetőségét kellett volna szem előtt tartani és a kérelmének esetleges kedvező elbírálása esetén nem beiratkozni. Sajnos jelen esetben ez fordítva történt, ugyanakkor a méltányossági kérelem elintézésének határideje ilyen szempontból nem releváns, hiszen ez egy kivételes és nem a HKR alapján a hallgatót megillető lehetőség lett volna egy egyébként automatikusan bekövetkező jogkövetkezmény elhárítására.


Eddig a level.



Szerintem meg onallo ugy, mert a VIII. fejezetben van a meltanyossag, 119. oldal. Es az elintezesi hatarido, az is VIII. fejezet,120. oldal.

Az pedig, hogy mi a hallgatoi ugy, VIII. fejezet, 118. oldal legfelul.


[link]



En meg ezt irtam a dekanhelyettesnek elozoleg:


Azügyben keresem meg Önt, mint a Kari Tanulmányi Bizottság elnökét, mert úgy vélem, súlyos hátrány ért amiatt, mert a dékáni méltányossági kérelmemre késedelmesen, illetve egyáltalán nem kaptam választ.


... vagyok. A jogász szakon, nappali tagozaton a ... félévemet teljesítettem idén tavasszal. ... tárgyból hatodszorra is sikertelenül próbáltam vizsgát tenni. Ezért dékáni méltányossági kérelmet adtam be ... dékán úrnak június 4-én negyedik tárgyfelvétel miatt.


A tanulmányi hivataltól még aznap értesítettek, hogy döntés a vizsgaidőszak végén, júliusban várható. Mivel július végéig nem kaptam meg a határozatot, augusztus 8-án érdeklődtem az ügyem felől a tanulmányi hivatalnál. Az automata válaszolt, miszerint a tanulmányi osztályon ügyintézés szabadság miatt augusztus 24-e előtt nem várható. Azonban augusztus 9-én, vasárnap mégis kaptam tőlük ímélt, miszerint a hivatalos határozat még nem készült el, de már tudható, hogy nemleges a döntés, illetve megjegyezték, hogy lehetőségem van a karra pótfelvételi eljárás keretében augusztus 9-e éjfélig jelentkezni. Ezt az ímélt csak augusztus 10-én, hétfőn nyitottam meg, mivel nem számítottam rá, hogy munkaszüneti nap, illetve augusztus 24-e előtt bármiféle hírt kaphatok ebben a hivatalos ügyemben.


Tehát elestem attól a lehetőségtől, hogy a jogász szakra levelező tagozatra jelentkezzem. (Nappali tagozatos jogász képzést nem hirdettek meg.)


Így engem súlyos hátrány ért.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Szervezeti és Működési Szabályzata Hallgatói Követelményrendszer kimondja, hogy "[…] a hallgatói ügyeket legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül el kell intézni. "(VIII. fejezet, A hallgatói ügyekben elsőfokon történő eljárás szabályai, 146. § Elintézési határidő). Tehát a nemleges választ meg kellett volna küldenie legkésőbb július 4-ig és akkor lett volna időm tájékozódni a tanulmányommal kapcsolatos további lehetőségekről.


A pótfelvételi intézményéről csak az augusztus 9-i ímélből szereztem tudomást, azelőtt nem hallottam még róla. Így azt sem tudhattam,hogy milyen, számomra fontos dátum közeleg, az augusztus 9-i pótfelvételi határidő, mert akkor már hamarabb is rákérdeztem volna a dékán úr döntésére. Eredetileg az volt a tervem, hogy megvárom, mit határoz és majd az esetleges nemleges válasz után elkezdek gondolkozni azon, hogy mihez kezdjek a továbbiakban. Udvariatlan sem akartam lenni, hogy a dékán urat siettessem a döntésben vagy netán épp a türelmetlen kérdezősködésemmel kockáztatni, hogy számomra kedvezőtlen döntés felé hajoljon, ezért vártam sokáig.


A hivatalos határozat részletes indoklással két hónap elteltével a mai napig nem érkezett meg. Ezáltal engem súlyos hátrány ért, mert mindenféleképpen a karon szeretném folytatni szeptembertől a tanulmányaimat, akár levelező tagozaton is.



Eddig az en levelem.



Kinek van igaza?



2020. aug. 13. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

2011. évi CCIV. törvény 59. §


(4) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak összesített száma eléri az ötöt.


Joghallgatóként tisztában kéne lenned azzal, hogy a dékán a hatályos felsőoktatási törvény rendelkezései alól nem adhat felmentést.

2020. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Koszi.


Varom a tovabbi velemenyeket.

2020. aug. 13. 22:35
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem neked van igazad, az meg. Én indok, hogy te egy nappal később nyitottad meg az e-mailt.
2020. aug. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azt mondod?...
2020. aug. 14. 06:35
 5/22 A kérdező kommentje:

Az volna a kerdes, hogy a linkelt HKR alapjan onallo hallgatoi ugy vagy nem az en ugyem. Nem ertem, miert ne volna onallo ugy.

118. oldal:


VIII FEJEZET

A HALLGATÓI ÜGYEKBEN ELSŐ FOKON TÖRTÉNŐ ELJÁRÁS SZABÁLYAI 138. §

(1) 509Hallgatói ügy minden olyan ügy, amelyben a hallgatói jogviszonnyal összefüggésben, a hallgató jogait, illetve kötelességeit érintő kérdésben a jelen Szabályzat 139. § (1) bekezdésben meghatározott személy, illetve testület jár el (intézkedik, dönt).


Ha pedig az,akkor 30 nap az elintezesi hatarido.



Szinten VIII. fejezet:


ELINTÉZÉSI HATÁRIDŐ 146. §

(1) 521Ha jogszabály vagy a jelen Szabályzat másként nem rendelkezik, a hallgatói ügyet legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül el kell intézni.



Es VIII. fejezetben van szo arrol is, mik a dekani meltanyossagi szabalyai, ez is azt mutatja,hogy a harom dolog osszetartozik. Egy fejezetben vannak:

VIII. A HALLGATÓI ÜGYEKBEN ELSŐ FOKON TÖRTÉNŐ ELJÁRÁS SZABÁLYAI


Meltanyossag:


A MÉLTÁNYOSSÁG 143. §

(1) 516Különleges méltánylást érdemlő körülmények esetén a dékán a Különös részben meghatározott esetekben – a hallgató kérelmére – a jelen Szabályzat bármely rendelkezésétől eltérően rendelkezhet, illetve határozhat.

(2) A méltányossági jogkörben meghozott döntéshez a dékán köteles kikérni az ügy tárgya szerint érintett oktatási szervezeti egység és/vagy oktató, vagy illetékes testület/bizottság véleményét.

(3) A dékán különösen a hallgató családi és életkörülményeit befolyásoló rendkívüli és bizonyított tények, események esetén gyakorolhat méltányosságot.

(4) 517Nincs helye méltányosságnak

a) a felvételt elutasító határozat esetén,

b) ha a hallgató a saját felróható magatartása vagy mulasztása miatt került

rendkívüli helyzetbe, kivéve, ha a magatartás vagy a mulasztás súlyához képest

aránytalan a jogkövetkezmény.

2020. aug. 14. 08:39
 6/22 anonim ***** válasza:
Még egyszer: mivel felsőbb jogszabály rendelkezik a hallgatói jogviszony megszűnéséről, ezért arról a szabályzat 139. § (1) bekezdésben meghatározott személy, illetve testület nem rendelkezik döntési joggal, tehát nem felel meg a hallgatói ügy definíciójának.
2020. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hat, nem tudom, mert az egyetem weboldalan le van irva,hogy dekani meltanyossagival negyedik targyfelvetel kaphato esetlegesen. Tobb egyetemen is, nem csak nalunk.
2020. aug. 14. 22:45
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor hogy is van ez?
2020. aug. 14. 22:46
 9/22 A kérdező kommentje:
Amugy koszi, hogy foglalkoztok a problemammal.
2020. aug. 14. 22:47
 10/22 anonim ***** válasza:
Hányszor voltál vizsgázni?
2020. aug. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!