Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Egyetem alkalmasság...

Semmelweis Egyetem alkalmassági vizsga hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Idén vettek fel a SE-re és lesz valamikor alkalmassági vizsgálat, amiről még konkrét tájékoztatást nem kaptunk. A tavalyi tájékoztatóban az szerepel, hogy vigyünk magunkkal egy évnél nem régebbi tüdőszűrést, egy hónapnál nem régebbi laborleletet (teljes vérkép stb..), anti HCV lelet eredményét. Ezeket el kell intéznem akkor az alkalmassági előtt vagy majd megcsinálják ott?

Én külhoni diák vagyok és esélytelen, hogy ezeket a leleteket sikerül beszereznem a vizsgálatig, ami augusztus végén/szeptember elején lesz valamikor előreláthatóan. Ilyenkor mi a teendő? Mennyire lesz baj, ha később pótolnám ezeket?

Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat!



2020. aug. 18. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Szotén mi kaptunk mindenre ott beutalót és három hónapot elintézni. Szerintem Soten is hasonlo lehet a helyzet.
2020. aug. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hű! Ez nagyon megnyugtatóan hangzik. Remélem, nálunk is lesz lehetőség erre, sokkal kényelmesebb lenne.

Várok még válaszokat

De köszönöm a tiéd is! :)

2020. aug. 18. 02:01
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Tüdőszűrést és a HCVt intézd el, az kell beiratkozásra
2020. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha jól emlékszem nálunk is voltak olyanok, akik később adtak le pár papírt, ezen sztem ne aggódj, de sztem írj egy e-mailt, vagy hívd őket fel (tanulmányi osztályt) :)
2020. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Ha picit lentebb tekersz a tájékoztatóban, akkor ott írják hogy nem tudnak beutalót adni az ilyenekre, neked kell elintézned.

Akikkel én beszéltem külföldi elsősökkel, ők már azért mostanra már, csak a hcv-re várnak.

Tüdőszűrőt neked kell kérned beutalót és elmenni, arra figyelj hogy az általában nincs meg hamar, kell 2-3 nap. Anti HCV tesztet vagy synlabban vagy egyéb magánban tudod megcsináltatni, mert itthon az aug 11.én már csak szept végére-okt elejére tudtak volna adni beutalót. Synlabbal annyi, hpgy most náluk is 10 munkanapra emelkedett a lelet kiadás, úgyhogy ajánlom hogy keress másik helyet. Nálunk a bmc szokott működni, mert ott 1-3 munkanap és küldik emailon a leletet. Mivel még kedd van, annyira nem vagy nagyon elkésve, de én elintézném ezeket olyan gyorsan amint lehet, kezdve a tüdőszűrővel.

A PCR tesztet se felejtsd el megcsinálni beiratkozásig, mert ha nincs TAJ kártyád akkor 5 nap míg kiállítják.

2020. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%

Mondom:



1. es 5.000 ft

2. es 16.000ft

3.as.36.789 ft

4.es 47.317ft

5.ös 58.985ft

2020. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!