Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi vizsganapon mentesül...

Érettségi vizsganapon mentesülök az aznapi iskolai teendőim alól?

Figyelt kérdés

Október-novemberben tervezek előrehozott angolozni (11.-es leszek).

Van erre bármi hivatalos jogszabály/törvény?



2020. aug. 20. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Például dolgozat alól, vagy mire gondolsz? Aznap nyilván nem kell dolgozatot írnod, meg felelned.
2020. aug. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Én tavasz vizsgaidőszakban emelteztem előrehozottan 11.-ben, szóval még csak nem is a saját sulimban. De ennélfogva a tanáraim nem nagyon tudtak róla, nem is kaptam semmi “kedvezményt”. Az érettségi napját természetesen az ofő tudta, de a 3 szülői igazolással lehet fedezni, szerintem. Ha pont aznap van valami dolgozat, az persze szívás, de nálunk mindig lehetett pótolni, meg szerintem azért az ofő mégiscsak elmondta (volna) a többi tanárnak, hogy hol vagyok (ha kérdezik).
2020. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg a vizsgabizottság, vizsgahely igazolja "iskolai távolmaradásként",

ugyanúgy, mint ha tanulmányi versenyen, sportnapon, vagy hasonló iskolai rendezvényen vennél részt. De ezt pontosabban tőlük kellene megkérdezni, nem itt a gyk random olvasóitól.

2020. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még nem hozták nyilvánosságra a vizsgahelyeket (legjobb tudomásom szerint.)

Csak le van igazolva a vizsga napja, legalábbis az az x óra amíg írom.

2020. aug. 20. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Leigazolják a teljes napod. (Hivatalos távolmaradás)Amikor én előrehozottat csináltam tavaly az egész napot kiadták és később(pár tanórával) megíratták a dolgozatot. Direkt nem azonnal utána, hogy egy picit pihenjünk.
2020. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Lapul mint bizonyos a fűben.
2020. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Igazolást kell kérni
2020. aug. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Valahol van ilyen jogszabály, de nem az érettségi szabályzatban.
2020. aug. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem leigazolták a napot
2020. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!