Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőtagozatban lehet tanítani...

Felsőtagozatban lehet tanítani az alsós tanítói műveltségi területtel?

Figyelt kérdés

Alsótagozatos tanító szeretnék lenni angol nyelv műveltségi területtel. Az ELTE honlapján azt írják, hogy így az angolt 5. és 6. évfolyamokon tudnám tanítani. Ezzel szemben olyat is hallottam már, hogy egész felsőtagozatban taníthatom majd az angolt.

Mi az igazság?



2020. aug. 22. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan a 6. osztályig lehet "feltanítani". A valóságban sok helyen van tanárhiány, és a szükség miatt tanítható az egész felsőtagozat.
2020. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
5. és 6. osztalyban lehet. A gyakorlatot sajnos nem ismerem, hogy mi az elterjedt. A mi sulinkban az alsós tanítók nem tanítottak felsőben.
2020. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok:

Bocsánat, jav.: felső tagozat.

2020. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Hivatalosan 5. és 6. évfolyamon lehet vele tanítani, de mint írták már mások is, ha nagyon tanárhiány van van rá eset, hogy 7. és 8. osztályban is kell tartani órát. Persze hogy ezt hivatalosan hogyan papírozzák le azt nem tudom.
2020. aug. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 5. 6. osztályban a műveltségterülettel tarthatsz órát csak a nagy könyv szerint. Tehát ha te angolos vagy akkor abból.
2020. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!