Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket érdemes választani:...

Melyiket érdemes választani: gazdálkodási és menedzsment VAGY alkalmazott közgazdaságtan (esetleg gazdasági elemző)?

Figyelt kérdés
Idén felvettek Miskolcra gazdálkodási és menedzsment szakra. Januárban még nem tudtam, hogy szóba jöhet az új városba való költözés is innen, ahol most lakok, így csak Miskolcot írtam be, ahova 1. helyre föl is vettek. De azzal a képesítéssel, amit itt szerzek nem mehetek majd közgazdaságtan (elméleti gazdaságtan) tanár szakra, mert nem bemeneti szaka. (ezt tudtam előre, de a távolság miatt nem jöhetett szóba:() Most mit tanácsoltok? Fogjak neki a gazdálkodási és menedzsmentnek és 1 év után ha úgy van, jelentkezzek alkalmazott közgazdaságtanra? Mennyire nehéz az alkalmazott közgazdaságtan szak? Melyikre van inkább nagyobb kereslet? Melyik az, ami matekosabb? (matekból 90% felettit írtam, de csak középszinten tanultam és tanárra lenne szerintem szükségem mellette) Mondjuk szeretnék tanárként ezzel dolgozni, de így nem keresnék sokat és a tanulás költségei is később térülnének meg, viszont ha azzal megyek, amivel felvettek, akkor remélhetőleg nem 120 ezret fogok keresni adott idő után.
2010. aug. 5. 14:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!