Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan álltok anyukák a...

Hogyan álltok anyukák a gyereketek iskolakezdéséhez? Mit vártok, mire számítottok?

Figyelt kérdés
43 éves anyuka vagyok, akit a sors már 3 gyerekkel áldott meg. Van köztük olyan, aki most volt elsős, van 3-os és 5-es is. Nos, ugye volt márciusban a vírus, ami miatt sajnos fel kellett mondanom, hogy foglalkozni tudjak a 3 gyerekemmel. A férjem anyagi helyzetének köszönhetően nem okozott problémát, de más helyzetben igen is nagy gond lett volna ez. Június végén mentem vissza dolgozni remélve, hogy nem lesz többször ilyen digitális oktatás, de most hallom, hogy 132-el nőtt a fertőzöttek száma és többektől hallom, hogy valami 500 ezres juttatás után ( amit nem tudom mire fel van kapnak tanárok, mert a legtöbbjük nem végezten semennyire se a dolgát a vírus alatt) újra bezárják az iskolákat... Imádom a 3 gyermekemet, de nagyon meguntam, hogy márciustól otthoni kistanító letten és másról se szólt az életem csak arról, hogy tanítottam a gyerekeimet, mert még az önálló tanuláshoz kicsik és a legtöbb tanárnő meg csak házi feladatot, meg oldalszámot küldött el. Persze meg tudom tenni, hogy nem dolgozok, de nem szeretném. Kérem hadonló helyzetben lévő szülőket, hogy legyenek szívesek leírni hozzáállásukat ehhez a dologhoz, én nem vonom kétségbe a vírus létezését, se a pusztító hatását, de ez a helyzet akkor is nonszensz...
2020. aug. 28. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A juttatás, amiről írsz, kb. 10.000tanárt érint, akik a hátrányos helyzetű településeken tanítanak. Tehát közel nem mindenkit.

Sajnálom, hogy a ti iskolátokban ennyire nem végezték dolgukat a tanárok. Nekem 2 gyerekem tanul még közoktatásban (meg 2 egyetemen), nálunk rengeteget dogoztak a tanárok. Videok, ppt-k, online ora, kidolgozott feladatok küldése, konzultácios lehetőségek, a visszaküldött feladatok azonnali kijavítása, minden volt. Talán 1 tanár volt, aki nem csinálta komolyan.


Nehéz helyezet ez mindenkinek, aki érintett. Én úgy tudom, csak ott zárják be az iskolákat, ahol a fertőzöttek száma magas lesz, ahol gocpontok alakulnak ki.

2020. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!