Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha passzíváltatom magam fél...

Ha passzíváltatom magam fél vagy egy évre, attól még jogviszonyban maradok az egyetemnél?

Figyelt kérdés
Külföldön élő hallgató vagyok, ősszel esedékes lenne egy műtétem, de az itthoni betegbiztosítás végett szükségem lenne a jogviszony igazolására. Tehát ilyen esetben, ha kihagyok egy évet, attól még kikérhetem az igazolást?
2020. aug. 29. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A passzív félév alatt a hallgatói jogviszony szünetel, azaz nem vagy jogosult pl. diákbérletre vagy kollégiumi ellátásra.


De ami téged ennél jobban érdekelhet: "A hallgató egészségügyi szolgáltatásra a hallgatói jogviszony, illetve a felnőttképzési jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult, ideértve a tanulói jogviszony, a hallgató jogviszony szünetelésének időtartamát is"

[link]


Kérhetsz jogviszonyigazolást, azon az lesz rajta, hogy a jogviszonyod szünetel, de ennek ellenére az egészségbiztosításod élni fog.

2020. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!