Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesthidegkúti Waldorf Gimnázium ?

Pesthidegkúti Waldorf Gimnázium ?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok, akik oda jártak/járnak vagy tudnak róla valamit?


mennyire nehéz a tanulás, mennyire magasak az elvárások, milyenek a tanárok, közösség, hangulat, mennyire szerettek oda járni? Hánykor kezdődnek az óráírok és mikor szoktatok végezni?

Tudtatok onnan egyetemre menni, továbbtanulni ? Ha igen hova? Milyen a nyelvek oktatása?



2020. aug. 30. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, plusz egy év a rendes érettségi, ami kell a tovabbtanulashoz.
2020. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, de véleményekre, tapasztalatokra lenne szükségem, hogy milyen az oktatás, mennyire veszik komolyan az érettségit, lehet e onnan top egyetemekre tovább menni?
2020. szept. 3. 09:15
 3/3 anonim ***** válasza:
32%
Ezzel az iskolával nincs tapasztalatom, DE "top" egyetemről visszatekintve az érettségire (egyáltalán bármilyen egyetemről, főiskoláról): az érettségi egy vicc, egy vizsgára egy tárgyból annyit kell majd megtanulni, mint a komplett érettségire, ha nem többet. Ráadásul azt a mennyiséget 3 hónap alatt adják le, vagy is hát egy részét leadják, de jobbára neked kell feldolgozni az anyagot, mert le se tudnák adni az egészet. Ha valaki akar tanulni, akkor, ha kijárt valami középiskolát, ahol leadták neki az anyagot, akkor akár tök egyedül is fel tud készülni az érettségire. Ha nem tud, akkor meg úgy is mindegy, mert nem tudná megállni a helyét az egyetemen a fenti ok miatt. Ez csak akkor tűnik nagy dolognak, mikor az érettségi előtt álsz, de mikor a képedbe ömlik az első két hét anyagmennyisége tovább tanulás után, akkor úgy vagy vele, hogy jóisten, mit nyígtam én eddig... Az utolsó év a waldorf gimnáziumokban tudtommal arra van, hogy csak és kizárólag az érettségire készüljön az ember. Akinek ez nem elég, azon úgyse segít semmi. Nekem anno volt osztálytársam, aki egy rémes, nemtörődöm, órát szinte nem is tartó tanár mellett döntött úgy az érettségi évében, hogy ő matekból fog emelt szinten érettségizni. Még a tanár is le akarta beszélni róla. Kb. egyedül készült fel, és sikerült neki, valami 90% környékére. Akarta, és volt agya hozzá. Én középszinten se tudtam csak 52%-ot összehozni pedig ugyanoda jártunk, ugyanaz tanított. Nem is érdekelt, nem is erőlködtem vele, nem volt rá szükség. Ami érdekesebb az érettséginél, hogy te mennyi energiát fektetsz bele, nem az, hogy hova jársz. Főleg manapság, mikor már minden fent van a neten és lehet készülni gyakorolni. Az egyetemen úgyis ez lesz, senki se fog vele foglalkozni te mit csinálsz, készülsz, nem készülsz. Az előre kihirdetett ZH-n teljesíts, meg vizsgán, a több senkit se érdekel.
2020. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!