Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire gáz 5 év alatt...

Mennyire gáz 5 év alatt elvégezni a bsc-t?

Figyelt kérdés

Eleve gimi után kihagytam egy évet. Aztán Foszkra mentem, majd megint kihagytam egy évet. Most döntöttem úgy, hogy csak kellene diploma. 24 éves vagyok és most kezdek nappalin.. sokan ilyenkor már a szakmában dolgoznak és lediplomáztak. Nagyon ideális esetben 2 év, de inkább 2,5 év mire végzek az alapszakkal (foszkos tárgyak miatt picit rövidebb, összességében persze hosszabb).

Azért is érzem gáznak, mert a családban / rokonságban már rég dolgoztak ilyen idősen. Mindig jön a meglepődés, hogy még tanulok... Lehet el se kezdem az alapszakot, mert csak a papír miatt kellene. Viszont annyi tudásom nincs, hogy eltudjak helyezkedni foszkos papírral. Ezt is elszúrtam, mert csak átmentem a vizsgákon és nem képeztem magam.


2020. szept. 1. 11:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Mérnök infó egyébként. Nem azért kell ennyi idő, mert nehéz lenne és nem bírnám. A foszkos kitérő nagyon nem kellett volna... + éveket kihagyni csak úgy.
2020. szept. 1. 11:46
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen lényegtelen. 85 évesen pont nem fog érdekelni téged sem. Ha fejben felnősz, rájössz, hogy a "gáz" és a "ciki" egy élet távlatából nem létező fogalmak. Csak a gimiben azok. Ahogy el kell tudni engedni azt is, hogy "mások hol tartanak" és "mások mit fognak gondolni, szólni". Teljesen mindegy. A te életed, alakítsd úgy, ahogy neked a legjobb.
2020. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha most kezded, és 2-2,5 év alatt végzed, akkor nem 5 év alatt végezted el, hanem 2-2,5 év alatt. 5 éven át ugyanazt az alapképzést végezni, na, az a gáz, de hát a BME-n azt is jó sokan elkövetik.
2020. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Jó szándékkal kérdezem: Kit érdekel? :)


Nem egy helyen olvastam (itt is), illetve ismertem is olyan, aki 30 után vagy 40 után ül be vagy ül vissza az iskolapadba.


Az élet nem mindig lineáris. És ez nem feltétlen baj.


Szerintem vágj bele. De tényleg csak olyanba vágj, ami érdekel is. Mert én olyanba vágtam, ami nem annyira érdekel, viszont jól el lehet vele majd helyezkedni. Emiatt viszont szenvedés végigvinni az egészet, és diplomát szerezni.

2020. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Én 28 éves vagyok most. Foksz volt 2 év, most Ba megint 2 év. Idén tavasszal fogok végezni (érettségi után szakmát tanultam és dolgoztam pár évet benne).


Közben folyamatosan volt valamilyen félállásom az egyetem mellett, alatt. Ennyi időt vesz igénybe a képzés, ez van. Fellehet venni egy félévre 60 kreditet, de minek? Nincs értelme. Most érezzem rosszul magam?


Nem fogom. Szerintem te se tedd. Fiatal vagy még és előtted ál az élet.

2020. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem számít. A tudás érték, akárhány évesen szerzed meg. Sok sikert!
2020. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van, nem kell törődni mások véleményével. 10 év múlva tuti bánnám, hogy nem vágtam bele :)

2020. szept. 2. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!