Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Indoklás nélkül passziváltatha...

Indoklás nélkül passziváltathatom még az első félévem a BME-n?

Figyelt kérdés
Még nem kezdődött meg a szorgalmi időszak. Ha jól tudom, a félév kezdete után csak speciális indokkal (pl. egészségügyi) lehet passziváltatni. Indoklás nélkül szeretném megtenni.

2020. szept. 3. 13:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tudni kell még, hogy már bejelentkeztem a félévre aktív státusszal, de a Neptunban elérhetőnek látom a lehetőséget, hogy átállítsam passzívra.
2020. szept. 3. 13:47
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Ameddig benne vagy az időbe addig igen.
2020. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És mi ez az „idő”? Meddig lehet változtatni?
2020. szept. 3. 13:59
 4/15 anonim ***** válasza:
6%
2 félév egymást követően.
2020. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2 félév egymás után, illetve összesen négy passzív féléved lehet.
2020. szept. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

4 és 5 Ő nem arra az időre gondolt, hogy hány félévet mehet egyszerre passzívra, de még ezt is rosszul tudjátok. :D Kéne nektek is Egyetemre járni nem igaz? :D 3 félév lehet egymás után maximálisan, amiből 2 félév lehet akár indok nélkül is, viszont a 3. félév csak rendkívüli passzív lehet, amit már indokolni kell és esetleg dokumentumokat is feltölteni bizonyításként - de általában elfogadják enélkül is ... Barátnőm pl 2 félévet volt passzívon aztán 3.-ra se iratkozott be, mert nem is akarta folytatni azt a szakot, aztán rendkivüli passzívra berakta az Egyetem anélkül, hogy Ő bármit is kért volna. :D Amúgy meg 5 passzív félév lehet összesen és nem 4. :)


Szóval a kérdező azt kérdezte az idővel, hogy meddig mehet passzívre a jelenlegi féléven belül. Mondjuk nem is értem, a kérdésből és a válaszokból, hogy tudtátok félreértelmezni. :D

2020. szept. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
6: Drágám, fogalmam sincs, hogy a szaros egyetemeden hogy van, én már túlvagyok egy alap és egy mesterképzésen és bizony, nálunk kurvára így volt.
2020. szept. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Akkor átlettél ejtve, mert van egy törvénykönyv erről. :)
2020. szept. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
8: Vagy csak nálunk be is tartották a szabályokat és aki 2 félév után sem tudott nyomós indokot felmutatni, automatikus passzív helyett inkább kibaxták. :)
2020. szept. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mit tartottak ki? Azt, hogy 5 félév passzívod lehet? Vagy azt, hogy 2 után lehet rendkivüli? De ezek szerint most szúrtad hátba magad, mert bevallotad, hogy nyomós indokkal lehet 3. passzív is. Na akkor jó éjt
2020. szept. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!