Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én nem értek egyet az...

Csak én nem értek egyet az SZFE hallgatók lázadásával?

Figyelt kérdés

Esküszöm kíváncsi vagyok a véleményetekre,hogy ti erről az ügyről mit gondoltok. Bevallom kicsit személyes ügy is,mert szerettem volna ilyen egyetemre jelentkezni,csak későn gondoltam meg,énekelni-hangszeren játszani nem tudok,ezért bukott mutatvány lett volna:D.

Most 2-3 napja ez megy,hogy lezárják a suli épületét deszkákkal,meg írók is kiállnak emellett a lázadás mellett,ahelyett,hogy azt mondanák,hogy a hallgatok menjenek tanulni,mert a vizsgák nem lesznek később gondolom én. Egy egyetemre nem azért megy az ember,hogy fejlődjön,tanuljon? Lassan kezdés lenne,és az első éveseket sajnálom,akik szintén megtettek mindent h bekerüljenek,erre szó szerint be sem tudnak menni xdd Szerintem,aki tanulni jár oda,az be is megy (már ha be tud) amikor kell,és az alkalmas is rá,aki lázadni,mert ezt imádja,az kint marad. Pl egy színésznek mennyi mindenhez kell majd alkalmazkodnia egy komolyabb munkánál,vagy egy rendezőnek..itt kb olyan mintha majd munkánál is hiszti lenne azért,mert épp vizet vittek neki Fanta helyett.

Komolyan hálát adnék,hogy bekerültem,erre ezt csinálják,mikor valószínű változás nem lesz.



2020. szept. 3. 15:31
A kérdező szavazást indított:
Szerintem teljesen igazad van
Nem értek egyet,lázadnék én is
Valamiben egyetértek,valamiben nem,megírom válaszban
42 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen egyetértek veled. Ez csak hangulatkeltés. Nem más, mint hisztéria, valami ellen, ami nem is létezik. Amúgy amiatt rinyálnak, mert most már a pénzért valami eredményt is fel kell mutatni. Magyarán nem csinálhatnak már azt, amit akarnak, azaz a nagy semmit sok-sok lóvéért cserébe. Majd megunják. Ha nem lenne minden nap hír róla, nem is érdekelné a kutyát sem, és ez a díszbagázs is már szépen készülne az előadásokra. De amíg cikkeznek róluk, addig kell a műbalhé.
2020. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Valami kell így szeptemberben xd Meg én majd lehet megnézem azt az interjút amit az új vezető adott,de ha nem is lehet velük beszélni,ha el se mondhatja mit akar,akkor mégis mi ellen megy a lázadás? Azért mert épp változtatás van? Lehet hülyén gondolom,de egy jó szakmabeli új vezetőnél is teljesíteni tudja az elvárásokat. Az meg szerintem nem az ő dolguk lenne,hogy megváltoztassák a vezetőséget:/,mert azért ne hogy már a végén egy hallgató akarja vezetni az iskolát.
2020. szept. 3. 16:01
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, márpedig a diákok nagyon bele akarnak szólni mindenbe. Majd pont egy taknyos kölyök - kinek nem inge, ne vegye magára - jobban tudja, mit kell tanítani, meg hogy kell vezetni egy iskolát, mint azok, akik ezt tanulták, nem? Jó vicc. Ne nevessünk már! Anno ilyen balhé volt, mikor bevezették a középiskolákban a heti 5 tesit. Akkor is mekkora hiszti volt, a diákok hadd tanuljanak, amit akarnak. Majd pont egy tizenpár éves tudja, mi kell a tantervbe, mi? Az is elcsitult idővel, ez is el fog.

Eddig az volt a baj, hogy nincs fejlesztés, most az a baj, hogy van. Döntsék már el!

2020. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Végülis, jó ez így. Csak akkor ne hazudják, hogy megkérdezték, közös döntés volt és demokrácia van. Mondják ki nyíltan, hogy diktatúra van, mert az van, neked kuss a neved és kész. Akkor senki nem lázadna, mert tényleg igaz. A hogyannal van itt a gond, nem a tényekkel.
2020. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, van még rajtad kívül néhány ....
2020. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha 56-ban is kussoltak volna a diákok, nem lennénk most itt! A magyar forradalmak mindig az egyetemekről indultak. Átvitten 48-ban, aztán 56-ban, 89-ben... Nem hiába fél a jelenlegi hatalom az egyetemistáktól.
2020. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

1 és 3 válaszoló biztosan fidesz szavazó. Azt se tudják, miért megy a tüntetés és a felszólalások (wait a minute - fidesz tv ilyenekről nem beszél). Remélem minnél kevesebb ilyen gondolkodású ember van, mint ez a kettő.


Kérdező, szerintem járj utána kicsit pontosabban ennek a témának. Nem szégyen, ha nem tudsz vagy nem értesz valamit. Butaság egy egyetem működését a munka világához hasonlítani. A hangsúly itt a kormányzati beavatkozáson van és nem a hisztin. Te egyetemista vagy? Mit szólnál, ha mondjuk holnaptól lecserélnének a szeretett egyetemed egész vezetőségét, akik ráadásul még különleges jogköröket is kapnának és felrúgnák az addigi működéseteket? Ráadásul egy olyan embert ültettnének a fő pozicíóba, aki már tönkre tett egy másik intézményt pár éve.


Nem szabad meghunyászkodni. Sok embernek nincsen már meg a gerince és benyal a hatalomnak.

2020. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén én nem vettem a fáradságot, hogy belemélyedjek, hogy akkor most ki ki mellett / ellen van. De annyit én is látok, hogy a tanárok is megosztottak. Ez az ő belügyük. Ha ők úgy látják, hogy baj van, akkor helyesen teszik, hogy nem k*ssolnak. Nyilván megvan a tiltakozásnak a kulturált módja és ideje, de gondolom, már pár körön túl vannak, és nem éreznek előrehaladást.
2020. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Ez az egész, egy liberálisok által gerjesztett, politikai hizti.
2020. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
hiszti.
2020. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!