Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire magolós az (ELTE)...

Mennyire magolós az (ELTE) biológia szak?

Figyelt kérdés
Fizikusit szeretnék végezni, de azután tanulnék biológiát is (sejttan, genetika érdekel). Kíváncsi vagyok, mennyi energiát kellene olyan tárgyakra fordítani, ami nem érdekel (pl ökológia, növénytan, állattan, etológia stb)?

2020. szept. 4. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Minden alapszak magolós.
2020. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem bioszos vagyok, viszont volt biológia alapszakosokkal egy közös óránk (ökológia), ami kib*szott unalmas volt. Vizsga előtt 3 nappal néztem meg, hogy mennyit kell tanulni és mit. Ráadásul mivel tőlünk elég távol áll ez a tárgy, nekünk elég sokmindent kihagytak a zh-ból.

Az ökosz szemináriumot tartó oktató mesélte, hogy nekik a növények/állatok latin neveit (gondolom, rendszertanilag meg ilyesmi) elég durván kellett tudniuk. Emellett hallomásból tudom, hogy a biosz alapszak első éve tele van ilyen növényes dolgokkal. Általánosságban aki biosz alapszakot végez, az megy tovább mesterszakra, pl. a molbiosz az elég népszerű (meglátásom szerint) a végzettek körében.

Az érdekesebb tárgyak (biokémia, immunológia stb) 3. félévtől jönnek be, de pl. még utolsó évben is van ökológia, populációgenetika, szóval ha csak a sejtbiosz miatt mennél, akkor lehet, hogy nem jó választás neked ez a szak.


Esetleg fizika bsc-vel tudnál jelentkezni valami bioszosabb mesterszakra, ha az az irány érdekel jobbban.

2020. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy pédául biofizikus msc-n kapnék-e olyan színtű biosz tudást, mint a sima biosz msc-n
2020. szept. 4. 19:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egyik legnehezebb szak a biológia, semmit nem tudsz elerni magolással, az ökológia tömény képletet és számolás.
2020. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!