Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes kertészmérnöknek tanulni?

Érdemes kertészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyire könnyű elhelyezkedni?

Milyenek a fizetések?



2020. szept. 5. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Akkor éri meg ha érdekel.
2020. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem akkor se.
2020. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon iszonyatos túlképzés van kertészmérnőkből, ehhez képest sokszor mellőzik ezt a kiadást a potenciális megbízók. A meglévő munkálhoz, meg jó magyar szokáshoz híven, csak kapcsolatokkal lehet jutni.

Diploma után még referenciát adó munkákhoz nehezen jutnál, sok pénz, szorgalom, alázat és jó kapcsolatok nélkül.


Pont mint a belsőépítészek.


Akik ezt végezték, mint az építészmérnőkök, úgyan úgy még kuli munkát találnak szorgalommal és alázattal, de "természetesen" nevetségrsen alacsony bérezésért.

2020. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Empir válasza:

Mennyire könnyű elhelyezkedni?


Pillanatok alatt lehet vele munkát találni, nekem pl. már az egyetem alatt is ajánlottak állást. Egyáltalán nem végzik el sokan és hatalmas munkaerőhiány van az egész agrár ágazatban.


Milyenek a fizetések?

Szerintem a fizetések alacsonyak, pláne kezdetben. Aki ide megy, az jobban jár, ha vállalkozik, és ott ezerféle irányba el tud indulni ezzel. Pl. kisebb kertek, virágágyások tervezése, kertépítés-kertápolás-kertfenntartó munkák, növényszaporítás-növénykereskedelem, szőlészet stb. kb. ahogy növény létezik, annyiféle szakma. Ismerek olyanokat is, akik csak tanfolyamokat tartanak kertészkedés témakörben.

2023. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!