Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BTMN foglalkozást fel lehet...

BTMN foglalkozást fel lehet függesztetni?

Figyelt kérdés

Ez egy rövidítés: Beilleszkedési Magatartási Tanulási Nehézségű


A pedagógiai javaslatban figyelem- és koncentrációfejlesztést, szövegértést kell "gyakorolni" nálam.

2018. novembere, 9. osztály óta vagyok BTM foglalkozásokon heti kettő órán "tanulási nehézség" miatt. Most 11.-es vagyok.

A tavalyi tanévben ötös eredményt értem el mindkét félévben. Vicc, hogy így is el kell járnom a foglalkozásokra, mert a gyógypedagógus szerint "a korosztályomhoz képest le vagyok maradva" (???). A tanulásra eddig nem fektettem bele különösen hosszú energiát (kivéve témazárókra, vagy vizsgákra).

Mellesleg, azokon az órákon csak melegedni jár a tanár is és mi is, nem csinálunk semmit se, csak beszélgetünk; "fejlesszük a kommunikációnkat". Ezért járok be kedden a 8. órába és csütörtökön a 9. órába, amikorra már szinte semmi energiám nincsen bejárni.


Állítólagosan kapnak a BTM-esek kedvezményt a tanórai kikérdezésekre (többletidőt), amit eddig, a két év alatt nem tapasztaltam egyik tantárgyból sem (pedig ez a házirend szerint szabályszegés!).


Ugyan a tanórákra nem jár igazolatlan (nem számolódik bele a mulasztásba, mert nem rendes tanítási óra), viszont nem szeretnék konfliktusba kerülni ezért az o.főnökkel.


Ezek alapján teljesen feleslegesnek tartom a BTM-es órákat nálam. Valahogy ellehet intézni, hogy ki kerüljek a BTM csoportból?



2020. szept. 12. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet kötelező bejárni foglalkozásra te érdekében történik minden
2020. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy fenét, a matekot két éve felfüggesztettem a gyógypedagógusnál, viszont most szeretném a másik kettőt is! Biztos van rá megoldás, csak még nem tudom, hogy mi. Köszi a semmit.
2020. szept. 14. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg ahol ezzel foglalkoznak hogy milyen lehetőség van erre ne legyél ideges az 1# válaszoló vagyok
2020. szept. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nincs semmi szükséged a köznevelési státszodból adódó előjogokra sem. A törvényes módja, hogy a következő felülvizsgálaton kéred a státusz módosítását. Nem leszel BTMN utána, és kész. Ha 3 év múlva lesz a felülvizsgálatod, akkor kérheted, hogy kapj egy korábbi időpontot.
2021. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!