Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahol pár osztályt már digitáli...

Ahol pár osztályt már digitálisan kell oktatni, de a többit még nem, ott hogy csinálják a tanárok az online órákat?

Figyelt kérdés
Egy üres tanterembol jelentkeznek be a nap közepén két hagyományos, tantermi ora között? Vagy délután váltanak digitális uzemmodra, az óráik után, otthonról?

#iskola #koronavírus #Digitalis oktatás
2020. szept. 17. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván akkor, amikor egy távoktatott osztállyal van órája, beül a tanáriba, és egy ottani gépről vagy saját laptopról tolja az órát.
2020. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egyáltalán nem nyilván, hiszen a tanári szobák akár 50-60 személyesek, ott nem lehet tanítani, mert olyan, mint egy atjarohaz...
2020. szept. 17. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk csak elküldik az anyagot és írjuk le/oldjuk meg. Emailben kommunikálunk ha kell segítség.
2020. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy tudom az egészet elképzelni, hogy napközben a tanár(ha nincs ő is karanténba) bemegy a kijelölt terembe ahol lenne az osztállyal és ott megtartja az órát a saját/iskola által biztosított laptopról. Ilyenkor nem zavarja senki a tanárt aki órát tart.


(Nekünk (a mi iskolánkban senkinek) soha nem tartottak este online órát(pl discord segítségével), rendesen a tanóra szerinti időpontban voltak ezek. A többi tantárgy amiből írásban kommunikáltunk nem volt szükséges hozzá, hogy állandóan fent legyen a tanár)

2020. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Hogy lennének már 50-60 személyesek a tanári szobák? A legtöbb átlagos méretű iskolában összesen nem dolgozik ennyi tanár... Eddig minden iskolában, ahová jártam max 4-5 fős tanári szobák voltak, ott nyugodtan lehet órát tartani. De ha valami miatt nem lehet, mert pl nagy a hangzavar, akkor csak van egy üres terem az iskolában, ahová beülhet az adott tanár.
2020. szept. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk több mint 50 tanár tanít, és nem tobb kisebb tanári szoba van, hanem egy "nagy" (amiben így is nagyon szukosen vagyunk), mert több mint 100 éves épületben vagyunk, és akkoriban még így volt szokás iskolát tervezni. Én úgy tudom, elég sok más iskola is hasonló körülmények között létezik.
2020. szept. 18. 17:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!