Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvos diagnosztikai analitikus...

Orvos diagnosztikai analitikus Bsc elvégzése után abból lehet PhD-zni? Vagy csak mesterképzésen lehet tovább menni?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeséget kérdezek, ne bántsatok miatta. Orvos diagnosztikai analitikus szakra szeretnék menni Debrecenbe és a felvin nekem nem teljesen egyértelmű, hogyan folytathatnám a tanulmányaim ott tovább? Illetve azért kapnék dr.-i címet?
2020. szept. 18. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon Phd-zni csak a mesterképzést követően lehet.
2020. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És minden szakból lehet Phd-zni?
2020. szept. 18. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kell egy MSc diploma a te szakirányodon, pl. Radiográfia MSc, Klinikai laboratóriumi kutató MSc. Nem tudom melyik szakirányt csinálod.

Utána meg kell nézni, hogy az adott karon van-e doktori iskola és ha van, akkor milyen programok indulnak. Lehet, hogy téged egy olyan téma érdekel, ami egy másik doktori iskolában indul, de addig még nagyon sok idő és tanulás van vissza, szóval én a helyedben most koncentrálnék arra, hogy ezt a szakot minél jobban megcsináljam. Az MSc-n úgyis kaptok majd sok infót arról, hogy merre érdemes tovább menni annak, aki PhD-zni akar, de BSc-n még ne ezzel foglalkozz.

2020. szept. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az értelmes hozzászólást. Tehát Phd-zni tudnék ezen a szakirányon is csak nem biztos hogy itt Debrecenben hamem valahol máshol? Ilyenkor aki Phd-zik az kap dr.-i címet?
2020. szept. 19. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen, PhD-val jár doktori cím, de ne ezért akarj PhD-zni. Amúgy a PhD doktorok többsége nem használja a doktori címét, ugyanis a környezetében mindenki az.
2020. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!