Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alapszakos szakdolgozatban...

Alapszakos szakdolgozatban olyan hipotézist kell írni, amit még senki nem kutatott ?

Figyelt kérdés

Mert ilyet kb lehetetlen, foleg mert több hipotézist is meg kell fogalmazni.

Ti hogy csinàltàtok?


2020. szept. 19. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Erre találták ki a konzulenst vagy a bérírót.
2020. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konzulensem nem segít. :(
2020. szept. 19. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy, bármilyen téma választható, ami a szakoddal összefügg, nálunk sokan ugyanabból a témából írják a szakdogájukat.
2020. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg kell indokooni hogy mièrt azt a hipotézist vàlasztom, amit... nem írhatom h azèrt mert mindenki ezeket vizsgàlja....
2020. szept. 19. 19:29
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Azt írd, amiért választottad.
2020. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
96%
Milyen szakról van szó?
2020. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
85%
Az alapszakos szakdogában azt nézik, mennyire tudod jól beépíteni az elemzésedbe a különböző forrásanyagokat, azokra a megadott szabályok szerint hivatkozni. Itt nem kell úgymond "feltalálni a spanyolviaszt", írhatsz olyanról is, amiről már előtted százezren. Az a szakodtól is függ, hogy mi legyen a hipotézis, nekem például angol irodalom volt a témakör, és egy regény alapján azt bizonyítottam, hogy xy szereplők kapcsolata kudarcra van ítélve, ehhez kerestem olyan anyagokat, melyekkel alátámaszthatóak az érveim. Ha nincs témaötleted, kérdezd meg a konzulenst, hogy ő mit ajánl, ebben azért illene segítenie. Nem kell megmondania a hipotézist, de támpontot adhat ezzel.
2020. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Fogsz több tucat cikket egy témában, főleg a meghatározóbbakat (gyakran hivatkozottakat) és az elmúlt 5-10 év cikkeit, de egyébként vannak kifejezetten olyan cikkek is, amik összefoglalják a tudomány jelenlegi állását (review) azokból lesz egy kis rálátásod a témára, aztán szép lassan elkezdesz belekötni ezekbe a cikkekbe, ha nagyon egyszerűen akarok fogalmazni és ki fognak potyogni azok a rések, amiket érdemes betömni.


Nekem sok ötletem volt szakdogára, szép lassan elkezdtem keresgélni rájuk a választ a meglévő irodalomban. Ha találtam, akkor az ott olvasottak alapján elkezdtem specifikusabban megfogalmazni a kérdést. Aztán szép lassan meglett az , amire nem találtam választ egy szakirodalomban sem.


A konzulenseim (több szakdolgozatot írtam már) jellemzően használhatatlanok voltak... Semmit nem javasoltak, kész témával kellett odamenni, amiről eldöntötték, hogy jó vagy sem. Ritka kincs az olyan konzulens, aki helyetted tesz fel hipotéziseket és neked elég csak egy témakört mondani.


Legalábbis ha empirikus kutatás szükséges, ez így működik.

2020. szept. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Hát, nekem anno anyukám adta a lehető legjobb tanácsot. Ne témát, konzulenst válasszak inkább. Lehetőleg olyant, aki épp PhD-zik. Mert akkor tuti, hogy segít, hiszen ha az ő témáját kutatom, neki is munkát spórolok.
2020. szept. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Alapszakos szakdolgozatba nem az a lényeg, hogy valami újat "alkoss". Lehet új is persze, de nem kell, hogy az legyen. Például sok programozó/mérnökinfos olyan szoftvert készít, hogy "Autokölcsönző" vagy webre vagy asztali alkalmazásba. Minden évben van 2-3 ilyen ember aki ilyet csinál, senki se szól érte.


Az a lényeg a szakdolgozatba, hogy a tanult tárgyaidon megszerzett tudást felhasználd. Ezt nézik.

2020. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!