Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azokban az iskolákban ahol...

Azokban az iskolákban ahol van év közben gyakorlat mennyire veszik komolyan? Normálisabban csinálják mint nálunk?

Figyelt kérdés

Egy kereskedelmi szakon tanuló diák vagyok érettségizni fogok, és már elegem van a gyakorlati helyből, mert nem veszik komolyan gyakorlatot.

Ez a hely az iskolámtól távolabb van ki kell sétálni hozzá. Eleve több perc amíg odaérek. De most idén úgy van hogy 0. órában kellene kimenni oda, ez a 0-2. óra hivatalosan. Nekem otthonról kb. 25 percre van. Ma is kimentem, erre közlik ott, hogy tegnap üzent az egyik tanár, hogy nem kellett volna kimennem. Felhívta a tanárt, hogy itt van egy diák aki bejött hozzánk. Persze ezt az osztálycsoportba írták be tegnap, hogy a tanár üzent nem kell jönni csak pont nem néztem. A tanárnak szerintem nincs is kedve kimenni, megtartani ezt a 'gyakorlatot'. Persze én is jó figyelmetlen vagyok, hogy nem néztem tegnap a csoportot, de akkor is ez minek? Felkeltem tök korán feleslegesen, kisétáltam odáig, és bementem potyára. Nekem olyan szomorú, hogy ennyire komolytalanul veszik az egész gyakorlatot.

Nem csak most volt ilyen tavaly is gyakran maradtak el ezek a gyakorlati órák. Nem is fogok gyakorlati ismeretet szerezni így. Lazára veszik az egészet, nincs haszna. Valamint ha már tényleg ott vagyunk ott sem csinálunk sokat, csak hátul egy helyiségben, leülünk az asztalra székekre és beszélgetünk. Szívem szerint el se mennék.

Mi értelme így a gyakorlatnak? Csak az én iskolámban ilyen igénytelen?

Más iskolákban rendesen csinálják? Komolyabban veszik?


2020. szept. 22. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk nem csinálják ezt, gondolom a legtöbb iskolában sem így folyik. Itt teljesen komolyan veszik, mert az igazgató minta iskolát akar csinálni és ehhez kell a jó hírnév(amit részben a gyakorlati oktatásunkból adódik. Minél több gyakorlatot tudnak megtartani annál több alkalom van felkészülni szakmai versenyekre. Minél több szakmais versenyt nyerünk annál szélesebb körben jut el az iskola hírneve.). A 9-12. osztály közötti belső gyakorlaton, amit az iskolában vagy a villamosipari tanműhelyben volt soha nem játszottak velünk. Mindig elmondták, ha változik valami, kiküldték a krétában, hogy nyoma maradjon. Minden gyakorlati órát megtartottak(kivéve az ünnepségi/iskolai programokra esőket, mert mindenki önkénteskedett), még a "csodálatos" digitális oktatás alatt is. Most 13. osztályban külső gyakorlaton vagyunk különböző cégeknél, így ők nem merik csak úgy variálgatni a dolgokat. Ők is teljesen komolyan veszik a gyakorlatot, mint az elmúlt 4 évben az iskolában.
2020. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!