Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megdolgozott a fiam a felelésr...

Megdolgozott a fiam a felelésre, sokáig készült, hogy megtanulhassa a 8 versszakot, mégis kettes feleletjegyet hozott haza. Miért csinálta ezt a tanár?

Figyelt kérdés

6. osztályos, irodalomból kaptak új tanárt, aki mellesleg rendkívül szigorú, ráadásul középiskolai tanári végzettsége van. Szomorúnak tartom, hogy egy átlagos általános iskolában gimnáziumi tanár tanít ott nálunk. De nem is ez a lényeg. A gyerekek 5 napot kaptak (még reálisnak mondható); csütörtöktől keddig, hogy megtanulhassák a verset. A fiam részletenként, minden napra 2-2 versszakot tanult meg, amit kedd reggelre hibátlanul felmondott.

Számon kértem a fiamat tegnap, hogy miért van kettese irodalomból az e-kréta szerint, mire mondta, hogy három versszak után a tanár megállította, és nem engedte tovább végigmondani, majd az óra végén beírt egy jegyet (amit nem közölt a fiammal, és amikor rákérdezett, terelte a témát). A fiam osztálytársai közül senki se kapott ötöst.

Kértem volna az osztályfőnöktől fogadóórát, mire közölte velem, hogy az irodalomtanár csak óraadó, éppen ezért nem jár be fogadóórára.

A tanárral nem tudtam beszélni, viszont holnap szépen bemegyek az iskolába, és az irodalomóra előtt számon kérem a kedves tanártól, hogy miért nem engedte végig lefeleltetni az egész verset, legalább hallgassa végig egyszer, ha már megtanulta!

Ha hagyom magam, akkor képes minden verstanulásnál rossz jegyeket beírni a naplóba. Teljesen elment a kedve a fiamnak a tanulástól, lelkiismeret furdalása van, mert irodalomból (régebben olvasásból) mindig négyes-ötös volt, az egyik kedvenc tantárgya közé tartozott. Tudom, hogy ez csak egy jegy, de ha most már az elején az első jegyeknél így osztályoz, akkor a következő feleléseken is megteheti! A kettesen kívül van még egy röpdolgozat négyese.

Megtanulta (tanúsíthatom!), épp ezért nagyon igazságtalannak tartom.



2020. szept. 24. 16:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

Hogy tanulta meg? Ahogy illik (hanglejtés, szünetek, értelmező szavalás), vagy csak végigmormogta a szavakat? Utóbbira gondolnék, és úgy volt vele a tanár, hogy 2-esnél erre jobbat nem tud adni, de megelőlegezte a bizalmat, hogy a fiad végig tudja mondani, de nem akarta végighallgatni a monoton szavalatot.

Ez persze nem azt jelenti, hogy jól járt el, mert nem ártott volna indokolnia, hogy miért olyan jegyet ad, amilyet.

2020. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne egyedül szólj, mert akkor te leszel a hisztis anyuka. Közösen szóljatok a többi szülővel.

Nálunk mindenki jó jegyet kapott, aki elmondta. Nem a művészi előadást kell osztályozni. Középiskolában sem. Ez nem a dráma tagozat.

2020. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy neked fel tudta mondani nem jelenti, hogy a tanárnak is. Úgy gondolom, hogy ha valaki tényleg elmondja a verset az nem kaphat kettest.


Ettől függetlenül még lehet a tanár egy segg aki agyonstresszeli a gyerekeket, ezt nyilván lehetetlen így megmondani.

2020. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Természetesen megfelelő ütemben és szünetenként mondta végig, nem pedig végigfutva. Egy szülő még el tud jönni velem, régebb óta ismerjük egymást. Az ő lánya is szintén kettest kapott, pedig ténylegesen megtanulta. Plusz neki még külön lefeleltette a múlthéten, amit félfüllel hallgatta végig a tanár (a tananyaghoz kapcsolódóan feleltetett).

Úgyhogy most egyenlőre ketten összefogunk, mindenesetre jövő héten, szülőin említeni fogjuk az osztályfőnöknek ezeket a komplikációkat.

2020. szept. 24. 16:46
 5/21 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy a lány arra a múltheti feleletre hármast kapott. Érdekes, a többi nehezebb tantárgyakból felelésre simán megszerzik a négyes-ötöst, csak ennél a tanárnál nem.
2020. szept. 24. 16:48
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Lehetőleg beszélj a tanárral, illetve az osztályfőnökkel. Továbbá mondd meg a fiadnak, hogy ne törődjön ezekkel a jegyekkel, a tanár túl szigorú.
2020. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem voltál ott. Az, hogy neked el tudta mondani, nem jelenti azt, hogy az órán is el tudta. Lehet, hogy izgult, hogy belekeveredett, hogy leblokkolt stb. Én biztos nem mennék be egyetlen jegy miatt "hisztizni", főként mert NINCS semmi jogod beleszólni az osztályzásba. Csak a gyerekednek ártasz ezzel. 6-os, elég nagy már, ha tényleg annyira tudja, menjen ő oda a tanárhoz, mondja meg, mennyire bántja ez az egész és kérje meg, hadd mondja el még egyszer, pl. szünetben.

"Ha hagyom magam" - ez ANNYIRA arrogánsan hangzik! Egy szülő vagy, nem a főnöke. Ha tényleg úgy gondolja a szülők egy nagyobb csoportja, hogy nincs rendben, ahogy a tanár bánik a gyerekekkel, akkor közösen a tanárhoz / az ofőhöz / az igazgatóhoz kell fordulni. Abban meg abszolút nincs igazad, hogy az a baj, hogy a tanár gimnáziumi tanár. Ettől még lehetne nagyon jó tanár és tudhatna bánni ezzel a korosztállyal - ez inkább előny szokott lenni.

2020. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Azt megtudhatjuk, hogy melyik vers volt?
2020. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem csak nálam, az osztályból többet elhallgattatott!

A fiam szereti élvezettel elmondani verset, izgulás ki van zárva, versmondó versenyeken is kimagasló eredményeket ért el alsó tagozatban! Pedig ott idegen embereknek kellett verset szavalnia. 3-ban első, 4-ben harmadik helyezettet ért el megyei szinten!

Kedden szülői lesz.


Mondtam, nem elsődleges probléma, hogy gimnáziumi tagozatú tanár! De ettől függetlenül jobban örültem volna egy ismert, általános iskolai tagozatú tanárnak.

2020. szept. 24. 18:24
 10/21 A kérdező kommentje:

Kőmíves Kelemenné, első 16 sort adta fel. Be van írva a füzetjükbe, hogy milyen versek lesznek feladva a tanévben, ezzel kezdtek.

Ennyit tanult meg:


"Tizenkét kőmives összetanakodék,

Magos Déva várát hogy fölépittenék.

Hogy fölépittenék fél véka ezüstér,

Fél véka ezüstér, fél véka aranyér.

Magos Déva várhoz hozzá is kezdettek.

Amit raktak délig, leomlott estére,

Amit estig raktak, leomlott reggelre.

Megint tanakodék tizenkét kőmives,

Falat megállítni hogy lesz lehetséges.

Egymás között szoros egyességet tettek:

– Melyik felesége hamarább jő ide,

Azt gyengén fogjuk meg, dobjuk be a tűzbe,

Annak gyenge hamvát keverjük a mészbe.

Csak így állítjuk meg magos Déva várát,

És így nyerhessük el annak drága árát…

– Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom!

Én uramhoz menni lenne akaratom.

Fogd bé a lovakat, induljunk el útra,

Induljunk el útra, magos Déva várra…

Erős idő vala, záporeső hulla.

– Asszonyom, csillagom, forduljunk meg vissza!

Nem jó álmot láttam az éjjel álmomba;

Asszonyom, csillagom, forduljunk meg vissza!

– A hintó nem tiéd, a lovak nem tiéd,

Hajtsad a lovakot, hadd haladjunk elébb!

– Nem jó álmot láttam az éjjel álmomba:

Kőmives Kelemen udvarába jártam;

Hát az ő udvara gyásszal van behuzva,

Az ő udvarába egy mély kút fakada,

Az ő kicsiny fia oda beléhala.

Asszonyom, csillagom, forduljunk meg vissza!

– A hintó nem tiéd, a lovak nem tiéd,

Hajtsad a lovakot, hadd haladjunk elébb!…

Mennek, mendegélnek Déva vára felé.

Kőmives Kelemen őköt észrevevé.

Szörnyen megijedett, imádkozik vala:

– Istenem, istenem, vidd el valahova!

Mind a négy pejlovam törje ki a lábát,

Vessen a hintómnak négy kereke szakát,

Üssön le az útra tüzes istennyila,

Horkolva térjenek a lovaim vissza!…"

2020. szept. 24. 18:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!