Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs fészem, és nem is...

Ha nincs fészem, és nem is akarok csinálni, de tanulmányaim miatt "muszáj" (egyetemi, OKJ csoportok), akkor mit csináljak? Tor böngésző?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit paranoidnak hathat a kérdés de nem az. Egész egyszerűen nem kívánok fészt használni, de többen nyaggatnak, hogy regeljek és lépjek be. - Másra nem használnám.


Na most ha ez meg is történne, az álnévvel menne + Tor böngésző. De így nem kapcsol le a face valamilyen algoritmusa, vagy valami?

A másik kérdésem meg az lenne, hogy milyen email címmel regeljek? Gmail gondolom kiesik alapból.


Közös email címünk meg nincs. Ugyan tervben van, de eddig semmi. Mert hát ugye fészen van minden és mindenki...


Egyébként adatvédelmi szempontból van problémám a fésszel, plusz szerintem személyteleníti az embereket.



2020. szept. 24. 23:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
80%
Dobj be a csoportársaknak alternatív lehetőségeket. Mire lenne használva a csoport?
2020. szept. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
telepítsd a böngésződbe a Facebook Container kiegészítőt, az meggátolja, hogy a facebook trackelje a facebookon kívüli cselekvéseidet.
2020. szept. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
(egyébként minden weboldal ugyanúgy trackeli és kiadja a böngészési adataidat a hirdetőknek, mint a facebook, szóval tök felesleges emiatt csak a facebooktól parázni)
2020. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

@2

Fent van.


De mindenképpen Torral szeretném használni és álnévvel.

Kérdés milyen email cím az, amit nem kapcsol le? gmail gondolom nem jó. De más emaillal enged regelni a Fb?

2020. szept. 25. 00:17
 5/15 A kérdező kommentje:

@4

Tudom. De a fb ennél sokkal durvább és keményebb adatokat szerez meg. Kb monitorozik. Ez már nyílt titok, és meg merem kockáztatni, hogy ez még csak a jéghegy csúcsa.

Viszont ez a téma nem ide tartozik.


A Fb alternatív és ideiglenes használatát szeretném kisilabizálni. Azt is muszájból.

2020. szept. 25. 00:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
miért ne lenne jó a gmail? egyébként nem sok esély van rá, hogy torral sikerüljön, botnak fog hinni a facebook, rengeteg idő mire átküzdöd magad a biztonsági intézkedéseken akár regisztrációnál, akár bejelentkezésnél, már ha egyáltalán át bírod küzdeni magad, én egyszer próbáltam, félóra után adtam fel, rohadt erős védelme van ilyen téren a facebooknak.
2020. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

@6 Hallottam hogy Torral is facebookoznak, lehetséges.


Viszont ha ilyen macerás, akkor inkább hagyom az egészet. Amúgy is hányok a fésztől.

2020. szept. 25. 00:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

nincs kizárva, hogy már lehet, én évekkel ezelőtt próbáltam, lehet, hogy azóta változtak a dolgok. próbáld ki, puding próbája az evés ;)

esetleg ha megteheted, vegyél valami "játszós" telefont, pld. használtan valami régi xiaomi-t, huawei-t vagy ilyesmit és arról facebookozz

2020. szept. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom.. Nálunk eddig minden osztályomban, csoportomban a Facebook-on keresztül jutottak el mindenkihez az akut információk. Szerintem nem megkerülhető, illetve nagyon megnehezíted a kommunikációdat másokkal, ha ragaszkodsz ehhez, de te tudod.

Nem értem milyen titkos adatokat tárolhatsz a gépeden, hogy félted a Facebook-tól. Elhiheted, hogy California államban senkit nem érdekel, hogy egy magyar átlag polgár mit csinál a gépén, max azt nézik, hogy milyen oldalakat nyitsz meg azért, hogy ez által tudjanak reklámokat mutatni neked, de ez egy automata rendszer, nem ülnek ott gonosz emberkék, hogy ,,Na most nézzük mit nézeget a gépén az xy"! :D


A Facebook egy kommunikációs eszköz. Olyan mint a telefon. Arra használod, hogy kapcsolódj olyanokkal, akik távol vannak. Nem értem miért személytelenítene. Ha felhívsz valakit, az személytelenít? Szerintem egy egészséges pszichével rendelkező emberre nincs káros hatással.

2020. szept. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Akarsz-e a csoprttal kapcsolatot tartani, vagy sem?

Ha igen, alkalmazkodnod kell a többséghez, akár tetszik, akár nem.

.

"Amúgy is hányok a fésztől"

Tudsz más módszert, amit a csoport minden tagja elfogad?

Ha nem, akkor marad az R1 tipusú hírközlő rendszer. (Ereggy és mondd meg nekik.)

2020. szept. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!