Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Járműmérnök szak: BME vagy...

Járműmérnök szak: BME vagy SZE? Miért?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
BME. Mert van neve. Ne SZE, mert annak nincs.
2020. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Hát mondjuk ez azon kevés szakterületek egyike, ahol a SZE-nek, egész pontosan a jogelődjének (KTMF) nagyobb hagyománya van, mint a BME-nek.

A BME-n sajnos ez az egyik legelhanyagoltabb szak, míg a SZE-n talán ebbe ölik a legtöbb pénzt az összes szak közül.

2020. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Akkor vegyük úgy, hogy csak beszólásból írtam. :)
2020. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát, SZE-ről még semmit, de a BME járműmérnökijéről elég rosszakat hallottam (BME-s vagyok). Gonoszak a tanárok, nehezek a követelmények...


Tudom amúgy ajánlani a Markmyprofessor oldalt. Fent vannak az egyes egyetemeken oktató tanárok értékelései. Azok még esetleg segíthetnek ^^

2020. szept. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
bme-t csak ha meg akarsz halni
2020. okt. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ti hulyek vagytok az SZE az ami gyorben van es az Audi gyarral van egyben, aki jarmumernoknek tanul az az Audinal fogja teljesiteni a gyakorlatot stb. Olvasgatni kell a honlapjukat reszletesebb infoert. En ha nem lennek segghulye matekbol meg fizikabol tuti h SZEre mennek jarmumernoknek.
2020. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
6os vagyok. Pontosabban az elso kicsit dili lmao, senki mas nem hulye, o semxd, no offense senkinek, csak meglepett ez a "SZE-nek nincs neve"
2020. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TumblrFamous11 válasza:
Az SZE kapcsolata az Audival pont arra jó, hogy egy irányba néző Audi robotokat képezzen. Ha csak arra a cégre specializálódott oktatás érdekel akkor valóban az a neked való. Ezzel ellentétben a BME a többi területet is oktatja. Való igaz, hogy 'kitapossák belőled' a diplomát, de pont emiatt a munkaerőpiacon egy BME-s diploma többet ér: terhelhetőbbek az ott végzettek.
2020. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. válaszoló


Felhívnám a figyelmedet, hogy Győrben már akkor is nagy hagyománya volt a közlekedésgépész/autógépész képzésnek, amikor az Audi még be sem tette a lábát Magyarországra. Ez most körülbelül olyan, mintha azt mondanád, hogy a nagy múltú Miskolci Egyetemen Bosch robotokat képeznek.

És ha már itt tartunk, a BSc-s diplomámat én is SZE-n szereztem, igaz járműgépészként, de egyetlen Audi-specifikus tárgyunk nem volt, ha jól emlékszem a választható humán tárgyak között volt egy "Audit fényesre nyaló" tárgy, de ebben ki is merült az egész.

2020. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!