Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valami információtok a...

Van valami információtok a vendégtanulói jogviszonyról? (középiskola)

Figyelt kérdés
Olyan tárgyból szeretnék érettségizni, amit nem tanítanak nálunk, ez az egyetlen lehetőségem erre anélkül, hogy ki kelljen hagynom egy évet. Konzultáltam a saját iskolámmal ezzel kapcsolatban, meg írtam azoknak a suliknak is, ahol van ez a tárgy. Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt valakinek ilyen tapasztalata, kerestem itt is kérdéseket, 0 válaszos mindkettő, amit találtam. Gondolom kicsi az esély, de megér egy próbát. :)

2020. szept. 26. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban volt ilyen, de személyes tapasztalatom nincs. Semmi gond se szokott lenni.
2020. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Az egyik diákom olaszból szeretne érettségizni, de az iskolában nincs olasz oktatás. Ezért egy másik gimnáziumba próbált meg vendégtanuló lenni. Nem jött össze neki, mert a másik iskola órarendje nem kompatibilis a miénkkel. Ott hétfő 3., szerda 5. és péntek 3. óra az olasz amikor a diákomnak más órája van nálunk.

A másik suli a jelenlegi helyzetben nem vállalta az osztályozó vizsgáztatást sem. Így a gyerkőc nem tudott most ősszel előrehozott érettségit tenni sem.


Gondolom az esetedben is hasonló lesz a helyzet. Sajnálom.

2020. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk én olyan esetre gondoltam, ha csak vizsgázni akarsz, tanulni magadtól is hajlandó vagy (nem pont nyelvet). Ha órákra is be akarsz járni, az tényleg nehéz ügy.
2020. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk megmondom őszintén, figyelembe sem vettem azt, hogy lehet, hogy a jelenlegi helyzetre hivatkozva azt fogják mondani, hogy nem...ebben mindenképpen van valami sajnos. Ez az órarendes dolog is jogos, mert az is nyilván lehet, hogy velem is hasonlóan lesz, erre viszont gondoltam én is... Úgy meg aztán főleg nehéz lenne összeegyeztetni, hogy az egyik ilyen suli konkrétan 200km-re van tőlem.

Valahogy úgy álltam hozzá ehhez a dologhoz is egyébként, ahogy a kérdésem megjegyzésének utolsó mondatában írtam. :D Vagy szerencsém lesz, vagy nem, majd meglátjuk. Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat, majd írok ide updatet, hátha a jövőben valakinek hasznos lesz.

2020. szept. 26. 19:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam updatet, de egyébként sem lett belőle semmi, mert ugye októberben írtam a suliknak, és válaszra sem méltattak. :D
2022. jan. 23. 20:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!