Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angoltanár szeretnék...

Ha angoltanár szeretnék lenni, mit kell elvégeznem?

Figyelt kérdés

Osztatlan tanárképzésnél is lehet csak az angol nyelv tanárának menni vagy feltétlenül kettőt kell megjelölni? Ha lehet, akkor hány éves lesz úgy? 10 félév?


Esetleg Anglisztikai BA utána pedig Neveléstudományi MA?


Melyiket javasoljátok?

Jövőre lenne aktuális csak természetesen.

Köszönöm!


2020. szept. 29. 12:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Pontosítok, ha nem egyértelmű: tehát osztatlan tanárképzésnél ugye megszoktak jelölni egy szakpárt is. Lehet egyedüliként csak az angol nyelv és kultúra tanárát is megjelölni, vagy arra nincs lehetőség?
2020. szept. 29. 12:06
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne akarj az lenni mert nem fizet egyátalán, ráadásul annyira stresszes hogy jobb inkább elfelejteni.
2020. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a fizetést vettem figyelembe, amikor ezt választottam.
2020. szept. 29. 12:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Valaki tud válaszolni?
2020. szept. 29. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb lenne egy TEFL-képzést elvégezned, azzal sokkal többre mész.


[link] (a legjobbak, jó rendszerrel, jó oktatókkal, sok és jó kapcsolattal)

[link] (kicsit rosszabb a rendszerük, de ők sem rosszak)

2020. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlást utolsó.


Igen, TEFL képzésben is gondolkodtam, hogy addig megcsinálom, és hátha kapok kreditet érte a felvételinél.


Az általad "legjobbnak" titulált TEFL Akadémia az én információim szerint is a legjobb, azonban nagyon drága.

A második TEFL Academy is kiváló egyébként, és sokkal de sokkal olcsóbb. De ott van a TEFL.org is vagy a The TEFL Institute of Ireland azok is nagyon jók elvileg - legalábbis rossz véleményt nem olvasni róluk.


Viszont a TEFL-el csak külföldön tudnék tanítani, viszont legtöbb helyen szükséges BA diploma, nagyon kevés az olyan hely, ahol nem kérnek...


Esetleg még a CELTA képzésben is gondolkodtam, viszont az megint drága, és úgy tudom hogy inkább a felnőttek tanítására találták ki. Egyébként az Ofqual által akkreditált 5-ös szintű TEFL / TESOL képzés elvileg ugyanolyan szintű képzés, mint a CELTA vagy a Trinity CertTESOL.

2020. szept. 29. 18:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Megcsinálhatod a [link] oldalnál is. Ők még olcsóbbak. Csak sajnos kifejezetten kevés kapcsolattal rendelkeznek.


Nagyon sok helyen nem elvárás a diploma. Amit le tudsz tölteni country chart, abban igen, azt fogod látni, hogy 1-2 kivétellel mindenhova kéne.

A valóság viszont nem ez.


Én magam is TEFL képzéssel kezdtem el angolt tanítani. A mai napig nincs diplomám, pedig már több, mint 15 országban tanítottam, amikből a hivatalos adatok szerint 9 kért diplomát. Ha egyszer nagyon jól megy, akkor eltekintenek tőle.


Nagyon kevés olyan hely van a világban, mint Magyarország, ahol a munkavállalás ellehetetlenítése kormányhobbi lenne.

A legtöbb, valamelyik TEFL intézményen keresztül elérhető munkahely olyan helyen van, ahol a nem állami intézményekben, a tanításhoz nem elvárás a középfokúnál magasabb végzettség.


-----


Illetve két megjegyzésedre egy kis plusz reagálás:


"Igen, TEFL képzésben is gondolkodtam, hogy addig megcsinálom, és hátha kapok kreditet érte a felvételinél."

Ebben nem vagyok biztos, főleg a mai vezetés alatt. Minden plusz pontbeszámítási lehetőséget megpróbál a kormány a lehető leginkább megnehezíteni. Erről mindenféleképp az intézménnyel érdemes egyeztetned.

Viszont ha figyelembe veszed a fentebbi írásom, én egyszerűen lebeszélnélek inkább az itthoni, nem reáltárgyas diploma szerzéséről.


"Viszont a TEFL-el csak külföldön tudnék tanítani"

Belföldön ne is akarj! Nyelvtanárként, akár magántanárként, akár nyelviskolában, akár magániskolában, akár állami intézményben, borzalmas sorod lenne. Ha nyelvet akarsz tanítani, akkor a saját mentális- és lelki épséged érdekében, ki kell menni külföldre!

2020. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet utolsó!


Igen, legelőször a tefl.hu-ra találtam rá, szerintem egyáltalán nem olcsó. És azt sem tudom, hogy milyen képesítést adnak pontosan.

Nekem mindenképpen ötös szintű Ofqual által akkreditált kell.


Igen, leginkább külföldön gondolkodom. Egyébként igazad lehet, mert utánaérdeklődtem elég sok helyen, és nem feltétlenül kérik a diplomát, csak arra gondoltam, hogy mi lesz ha ez 10 vagy 20 év múlva változik, és mindenhova kötelező lesz a diploma... tehát szeretném bebiztosítani magamat.


Írok privátot ha nem gond, mert lenne még pár fontos kérdésem.

2020. szept. 29. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Itthon ez a hivatalos módon úgy működik, hogy:

1. Osztatlan tanári, ahol szakpárok vannak, vagyis az angol mellé muszáj egy másik tárgyat is választani. A képzés időtartama min. 10 év, de ez függ a választott szakoktól is és attól is, hogy általános vagy középiskolai tanár szeretnél lenni.

2. Anglisztika BA (3 év), Anglisztika MA (2 év) és tanári MA (1 év). Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez a lehetőség még mindig adott.

2020. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*félév
2020. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!