Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem tudok...

Mi történik, ha nem tudok alapvizsgára menni? (SZTE BTK Germanisztika)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Harmadik féléves hallgató vagyok, azaz a 3.félév végén kellene alapvizsgát tennem. Tavaly azonban megbuktam Grammatik 1-2-ből, így ez elcsúszik a negyedik félév végére. Egy másik tárgyból sem állok ilyen rosszul (hármasaim illetve négyeseim vannak) azonban a Grammatik sehogy nem sikerül, teljesen kétségbe vagyok esve.

Viszont nem találtam az egyetem honlapján semmilyen leírást arról, hogy mivel járna ha nem sikerül a tárgy. Az egész képzésem csúszik ezesetben egy évet, vagy akár ki is rakhatak az egyetemről?



2020. szept. 29. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen első esetben csúszol, hiszen lesznek olyan tárgyaid ami erre épül es nem tudod felvenni értelemszerűen. Illetve ez is ugy van mint a többi hogy megpróbálhatod de 3-szor lehet felvenni egy tárgyat utana buktad az egyetemet. Gondolom 3 alkalommal tudsz ebben az esetben is neki futni ha nem sikerül buktad az egyetemet. Persze ujra lehet felvételizni tárgyakat elfogadtatni stb.
2020. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egyszer csúszol az még menthető. Én alapszakon volt, hogy négyszer buktam meg egy tárgyból mert az elején letoltam. Aztán, amikor rájöttem, hogy jó nekem az egyetem és megéri tanulni elsőre ötös lett.


Szóval szerintem ezt az évet engedd el a tárgyból, de a következő évben készülj rá nagyon. Valamint hasznosítsd az idei tapasztalatokat. Pl. vizsgák anyagát ppt-ket. Bár én nem a BTK-n voltam, de minden évben volt átfedés.


Lényeg a lényeg, ha időben belehúzol még bármi összejöhet és elég nehéz kibukni bár tény nekem majdnem sikerült de azóta már a mesteren is túl vagyok.

2020. szept. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!