Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi minősül alapos indoknak a...

Mi minősül alapos indoknak a költségtérítés mérsékléséhez?

Figyelt kérdés

Két szakon tanultam párhuzamosan, a mesteren az utolsó két félévem már ktg-s lett. Adtam be kérelmet, mindkét szülőm elvesztette a munkáját tavasz óta, én is kevesebbet dolgozhattam, ráadásul a lakótársam kiköltözött, egyedül maradtam az albérletben. És erre elutasítást kaptam.


Érdekel, akinek valahol engedélyezték, mégis mire...


2020. okt. 2. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

"mindkét szülőm elvesztette a munkáját tavasz óta"


Azt ugye tudod, hogy felnőtt ember vagy, akit nem a szülei tartanak el? Úgyhogy ez nem lehet indok.


"én is kevesebbet dolgozhattam"


Akkor több munkát kell keresni.


"ráadásul a lakótársam kiköltözött"


Sajnálatos, de ezzel "csak" a duplájára nőtt a bérleti díjad. Ráadásul lehet, hogy a következő hónapban találsz másik lakótársat.


Ezek azért alapvetően nem vis maior helyzetek, hogy emiatt nem tudod kifizetni az önköltség díját. Mondjuk ha kigyulladt volna a házad, amit nem 2 forint rendberakni, na akkor már járna a költségcsökkentés. Vagy ha közeli rokon az ápolásodra szorul, és drágák a vizsgálatok/gyógyszerek, akkor is járhat.

2020. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy téged nem a szüleid tartanak el. Nekem bizony ők fizetik az albérletet, én minden mást. És igen, két munkanélküli szülő és egy harmadára csökkent diákmunkás bér mellett bizony most gond, mivel a költözés vitte a tandíj felét.

Könnyű mondani, hogy keressek mást, a jelenlegi helyén dolgozom négy éve, a tanulmányaimhoz kötődik, és maradni fogok, ha végeztem.

2020. okt. 2. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kevés kreditet kell mar teljesíteni, 10-et vettem fel, felére csökkentették a tandíjat
2020. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél fel diákhitelt. Nincs rá kamat, tehát ugyanannyiba kerülne, csak később.
2020. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szomorú, de attól még felnőtt ember vagy az állam szemében, aki -hacsak nem gondnokságra szorul- saját magát köteles ellátni, így emiatt nem fognak költségcsökkentést adni.
2020. okt. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nem az állam, ez az intézmény. Sajnos akut pénzhiány van, senkinek nem mérsékeltek, tavaly a beteg a hörcsögöm elég indok volt. Mondjuk megnézem a dékánhelyettes arcát, mikor rájön, hogy ha nem írom alá az új képzési szerződést, a minimum alá csökken a szak létszáma.
2020. okt. 3. 05:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor add be újra.


Egy rövid szamfejtest mellékeljel.


Nekem a te indokaidhoz hasonlóak voltak, 50 % feletti merseklest kaptam.


Az egyetemnek be kell látni hogy nem tudod kifizetni.


(vészmegoldas: diákhitel)

2020. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!