Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizikatanárnál milyen követelm...

Hoffy Nándor kérdése:

Fizikatanárnál milyen követelmények vannak?

Figyelt kérdés
Fizikatanár szeretnék lenni. Emelt szinten tanulom a fizikát középiskolában (11. osztály), viszont a matematikát csak közép szinten. És valaki azt mondta hogy a matekot is minél előbb elkéne kezdenem tanulni mert később meg fog gyűlni vele a bajom. De én nem szeretnék matek tanár is lenne hanem csak fizika (tudom hogy ez a kettő általában együtt van de nem szeretem annyira a matekot). És az lenne a kérdésem hogy közép szintű matematika tudással is lehetek fizika szakos tanár?

2020. okt. 3. 17:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Választhatsz mást is a fizika mellé, nemcsak a matekot, de kell még egy szak. Jelenleg egyszakos tanárokat nem képeznek.

A kérdésedre válaszolva: pl. egy fizika-földrajz szakpárhoz elég a középszintű matek, legalábbis a bejutáshoz. Az egyetemi fizika tanulmányok viszont elég sok matematika tudást igényelnek.

2020. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem szóval mondjuk ha fizaika info vagy fizika technika szakra mennék akkor a bejutással nem lenne gond csak ahhoz h fizika tanár lehessek az egyetemen már kéne a matek. Jol értem?
2020. okt. 3. 18:16
 3/19 anonim ***** válasza:

Az egyetemi fizikához az analízist kell nagyon vágni-kenni, ami önmagában sem egy egyszerű témakör. Ilyen órák pedig vannak az egyetemen is, viszont nem minden egyetemen van úgynevezett kalkulus (határérték-számítás, deriválás, integrálás), ami az analízis bevezető tárgya, így azokkal nem árt megismerkedni minél hamarabb.

Ajánlom a Thomas-féle kalkulus I-II-t, jól magyaráz a témában (és pdf-en is megtalálható).

2020. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. okt. 3. 18:43
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Húú hát vért fogsz izzadni, nem lehet úgy fizika szakra menni, hogy nem megy a matek. Ráadásul neked nem elég 3-assal elvergődni, mint a sok mérnöknek, nagyrészt ugyanazt fogod tanulni, mint ők, de neked legalább 3,5 kell, különben átsorolnak!
2020. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Tom Benko ***** válasza:
Nos, a fizika nyelve a matematika, főleg az analízis. Ha kicsit komolyabban nézed, akkor még valszám és csopelm is. Szóval nem, nem elég a középszintű matek.
2020. okt. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

De ember. Egyrészt miféle analízis kell. Most vagyok mesteren és eddig nem kellett. Fizikus szakon ráadásul, még csak nem is tanárin.


Menni fog kérdező, lehet hogy nem lesz nagyon könnyű de menni fog, szurkolok neked. Kellenek a jó fizikatanárok 👍 💪 😇

2020. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt a 7-es az élő példa, hogy sajnos lehet úgy is fizikát tanulni, hogy azt se tudod, mi van mögötte...
2020. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Értem, és ezt miből gondolod?
2020. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Jó, pontosítok, nem tanultunk pl metrikus tereket, hanem a Riemann integrállal kezdtük. A Lebesgue integrál is csak említés szintjén volt. Ez gond?
2020. okt. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!