Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fiatal orvostanhallgatókhoz,...

A fiatal orvostanhallgatókhoz, rezidensekhez hogy viszonyulnak a betegek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a legtöbben fiatalok a kezdők nyílván. A kérdést úgy értem, hogy aki még annál is fiatalabbnak néz ki. Pl. akitől 23 évesen is elkérik a személyit, szóval az ilyeneket szokta hátrány érni a betegek felől? Akár a gyakorlatok során, akár már a rezidensévek alatt.

2020. okt. 6. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Várandósságom alatt többször találkoztam rezidenssel/nagyon fiatal orvossal. Nagy részüknek külön örültem, alaposak és viszonylag empatikusak voltak. Talán 1-2 volt, akin kicsit látszott hogy tapasztalatlan még, így nem volt annyira meggyőző.
2020. okt. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Futottam össze olyan "fiatalképű" szakorvossal, akit max kezdő műtősfiúnak néztem első körben. Mint ilyen, annyi hátránya volt, hogy sokan elsőre tegezni kezdték, és csak a vizit során vált világossá, hogy pontosan ki is ő.

De ennyi. Mindenki nagyon kedvelte, egyik kedvenc doki volt az osztályon.

2020. okt. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kor számít, hanem a hozzáállás.
2020. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a kor nem számít az orvoslasban, de ha a hétköznapi életet nézed, mégis máshogy néznek az emberek egy 15 évesre mint egy 30 évesre. Engem a tegezés nem zavarna, attól még beszélhet tisztelettudóan (mármint csak annyira tisztelettudóan ahogy az orvos beszél a páciensével). Én olyan sokszor keveredek ilyen szituációkba, ahol sokkal fiatalabbnak néznek. A legtöbb nem számít, illetve megszoktam, de például diákmunka keretén belül telefonon ügyfélszolgálaton dolgozok és hát a hangom sem túl felnőttes (magas hangom van sajnos) és telefonban is simán letegez az idős bácsika (ez még OK), de volt, hogy valaki elkezdett a korával érvelni, hogy ő jobban tudja, mint én (szó szerint olyanokat kérdezett, hogy hány éves vagyok én, hogy okoskodok) stb.


Emiatt előjött belőlem ez a félelem, hogy ha odakerülök, akkor majd a beteg ilyeneket fog mondani, hogy én ne mondjam meg neki meg ilyesmi.

2020. okt. 6. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy a fiatalok kedvesebbek, még nincsenek beleunva a hivatàsba, stb. Én voltam fiatal fül-orr gégésznél, és nagyon rendes volt, és nagyon értette a dolgát.

Az öregek már sokszor türelmetlenebbek, stb. De nem minden esetben, mert láttam már ilyet is, olyat is.

2020. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most harmadéves orvostanhallgató vagyok,direkt sötét színű fonit vettem,hogy picit komolyabbnak nézzek ki.:D

Gimisnek néznek sokszor, ápolástan gyakon eü-s szakközepesnek gondoltak sokszor.(15-16évesnek)

Mikor megtudták,hogy orvosis vagyok,akkor nagyon csodálkoztak.

2020. okt. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!