Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiken van jobb minőségű...

Melyiken van jobb minőségű oktatás: Ppke-Ják vagy Kre-ájk jogász?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 17:07
 1/3 anonim válasza:
53%

Megmondom őszintén, szerintem amit tanulsz, az egy és ugyanaz. Lényeges az, hogy TE hogy fogsz tanulni.


Egyébként egy ismerősöm járt a PPKE-re jogászként, átiratkozott a KRE-re, őszerint teljesen ugyanaz.


Nyilván most az a duma jön, hogy "há a KRE ÁJK dimloma sz*rt se ér". Meg lehet, hogy vhol kritériumként megkötik, hogy "Csak PPKE vagy ELTE". DE egyrészt a Te által befektetett munkád is mérvadó a diplománál. Másrészt azért a KRE jogász hallgatói, ahogy én hallom, elég jól tudnak már elhelyezkedni. Az, hogy ez vajon túlzás, nem tudom. De valószínűleg van valóságalapja.

2020. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ok, köszi
2020. okt. 6. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatás minősége mindenhol, az összes jogi karon megfelelő szerintem, itt a különbségek a számonkéréseknél vannak. Nem mindegy, hogy egy feladat 472 pont feletti hallgatónak vagy egy 400 pont feletti hallgatónak készült, mert előzőben lehet, hogy olyan összetett gondolkodás kell, ami valóban rátermettséget igényel. Nyilván a pontszám az csak egy összetevő, csak egy példának írtam, szóval a követelmények és a számonkérés között van különbség a jogi karok között, és nem az oktatás színvonala között, de ha nagyon különbséget akarunk tenni az oktatás színvonala között, akkor lehet, hogy az ELTE-n a legrosszabb az oktatás, mondván, hogy a hallgatók úgyis olyan kiválóak, hogy felfogják a tananyagot önmaguktól, tankönyvekből is, ezért bizonyos tárgyakból talán kifejezetten rossz minőségű az oktatás, itt a rosszat arra értem, hogy azt mondják előadáson, hogy „nézzék meg a könyvből”, tehát el se magyarázza, persze jogosan, mert nem kell egy oktatónak felolvasni a tankönyvet.
2021. júl. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!