Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltséges képzésben létezik...

Önköltséges képzésben létezik kreditarányos önköltség?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha például alapképzésben a 180 kreditből mondjuk 20-at elfogadtatok más szakról, akkor ez alapján kreditarányosan csökken az önköltség mértéke, vagy ez csak akkor igaz, hogyha többletkreditet halmozok fel, és azt kell kifizetnem?:)

2020. okt. 6. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet egzakt módon válaszolni. Van olyan egyetem, ahol van egy fix alapköltség és ahhoz hozzájön az általad felvett kreditekből származó költség (pl 150ezer alapköltség + felvett kreditenként 5ezer). Ez esetben 20 kredittel kevesebbet kell felvenned a képzésed alatt, tehát megspórolsz 20*5ezret. (csak példa)

Máshol van egy alapköltség, amibe már beletartozik néhány felvett kredit is, például 150ezer az alapköltség és felvett kreditenként 10ezer a tandíj, de a 150ezer alapköltségbe beletartozik 15 felvett kredit, tehát csak azon felüli kreditekért fizetsz. Ebben az esetben már nem egyértelmű, hogy olcsóbban jössz-e ki.

2020. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt, szinte sehol nincs egy konkrét önköltség. Én két helyre jártam önköltséges képzésre, mindkét helyen úgy volt, hogy adott egy alapdíj, nagyjából 200 000 ft és arra jön rá kreditenként x ezer.
2020. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!