Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért így van írva ez a...

Miért így van írva ez a mondat a tankönyve (történelem)? Hogy érti?

Figyelt kérdés

A történelem tankönyvben az amerikai polgárháború leckében ezt írják déli kapitulációról:


-A teljesen kimerült ,,lázadók" 1865-ben letették a fegyvert.


A lázadókat miért rakta idézőjelbe? Tudom, hogy irónia akar lenni, mert akkor szoktak idézőjelet rakni egy szóra, de itt nem értem az iróniát benne. Valaki elmagyarázná?


2020. okt. 7. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A konföderációt nevezték "rebel"-nek, azaz lázadónak. Valószínűleg ennek fordításáról van szó, és az idézőjellel azt jelzik, hogy egy korabeli kifejezést használnak, ami nem teljesen felel meg a szó hagyományos jelentésének.
2020. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lázadni jellemzően egy kisebbségben lévő vagy hátrányos helyzetben lévő emberek csoportjai szoktak az érdekérvényesítés céljából. Az idézőjellel talán azt akarta jelezni a tankönyv szerzője, hogy szerinte kettő, nagyságrendileg egy súlycsoportban lévő fél harcolt a saját politikai igazáért és nem beszélhetünk klasszikus lázadásról. De csak tippelek én is.
2020. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a déliek akartak elszakadni, kilépni a már létező Unióból ( szecesszió) ami az USA szempontjából nem volt legitim, nem ismerték el a konfoderációt, azaz a déliek lázadtak egy már meglévő rendszer ellen , mivel az unionisták nyertek, az ő szempontjukból ez lázadás, viszont eredendően a déliek kiválni , függetlenedni akartak, ami meg nem egyenlő a klasszikus értelemben vett lázadással, nem megdönteni akarták a rendszert hanem kiválni abból. Ha sikerült volna elszakadni, olyasmit mondnánk, hogy kinyilvánította függetlenségét , kivívta függetlenségét stb, azaz a lázadás szó abból adódik , hogy nem sikerült legitimmé , törvényessé válnia.
2020. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ja, és az idézőjel, nem kizárólagosan iróniát jelöl, hanem azt, ha egyszerűen az adott szót, kifejezést nem az eredeti, vagy általánosan elterjedt jelentésében használjuk
2020. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, én még eddig csak amire emlékszem irónia volt, vagyis nem a konkrét valóságot írta le, hanem pont az ellentetjét. De köszi a tájékoztatást! :)
2020. okt. 8. 22:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!