Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatika szakra...

Gazdaságinformatika szakra mennyi esélyem van bekerülni 3-as matekkal?

Figyelt kérdés

2020. okt. 15. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát, őszintén... nem sok.

De ez attól is függ, hogy most melyik iskolában vagy hármas, illetve hogy melyik egyetemre mennél.

Aztán ha bekerülsz, benn is kellene maradni...

2020. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bekerülhetsz, mert a legtöbb egyetemen nem olyan magasak a ponthatárok. Ha visszanézed pl. az ezen évi ponthatárokat, akkor is látható, hogy egy-két egyetem (pl. a Corvinus) kiemelkedik a többi közül, de sok helyen ilyen 280-330 ponttal is be lehetett kerülni gazdinfóra.
2020. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Simán bekerülhetsz ha megy a többi tárgy. Tudtommal nem kötelező a matek. Tehát mondjuk egy infó-töri vagy infó-nyelv duplázás is simán elég. Szóval akár még államira is be tudsz kerülni egy jobb egyetemre ha meghúzod az érettségit. Az már más kérdés hogy ezzel a gyenge matektudással lesz elég sok nehéz tárgy, persze minden megtanulható de sok munka lesz. Gyakorold a matekot, főleg az analízist és a valószínűségszámítást hogy az egyetemen ne a nulláról kelljen kezdened.
2020. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek teljesen igaza van.. A BGE-t és a Milton-t néztem ki (nyilván nem lehet a kettőt egy kalap alá venni, mert a BGE sokkal nevesebb, így gondolom nehezebb bekerülni oda de mégis első sorban oda készülnék.) Gimis vagyok.
2020. okt. 15. 16:02
 5/11 A kérdező kommentje:
#3-as. Igazából, minden témakört értek lehet az is egyébként a probléma, hogy ha nem oldunk meg egy típusfeladatot tehát pl más adatokat ad mint amilyet órán oldottunk meg de ugye abból a másik adatból ki lehet számolni azt az adatot, amiből kijött a másik. Ugyanakkor, fizikából súrolom az 5-t, bár év végén nem lettem 5-s csak 4-es mert nem igazán foglalkoztam vele a digitális oktatás idején és csak gyorsan összevágtam a dolgozatokat amik persze nem lettek hibátlanok...
2020. okt. 15. 16:09
 6/11 A kérdező kommentje:
mennyire nehéz egyébként bekerülni?
2020. okt. 16. 06:13
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
A matek középszintű érettségi sokkalta könnyebb volt mint amit az órán vettünk (manapság)szakgimiben, az év végi jegyem kettes volt, az érettségi 70%. Bekerülni egyszerű, elvégezni már nehezebb, cserébe bőven van időd felzárkozni ha teszel is érte.
2020. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Tudtommal nem kötelező a matek."

De gazdinfora kötelező, mellé választható infó vagy fizika. Amúgy nem nehéz bekerulni, bent maradni meg inkább az első évben nehezebb, van pár "szűrő" tárgy.

2020. okt. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van olyan nehéz mint a mérnök informatikus képzés,
2020. dec. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
??
2020. dec. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!