Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan miket tanítanak a...

Pontosan miket tanítanak a marketing szakon belül egyetemen? Tudtok az órákon elhangzó képletek neveit, esetleg definíciókat mondani?

Figyelt kérdés
Pontosabb képet szeretnék magam előtt látni a marketing szakról, és általában csak átfogó jellemzést kapok, nem az órákon elhangzó információkat. Tudtok példát mondani, hogy pontosan pl. miket kell megtanulni?

2020. okt. 20. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én első éves gtk-s vagyok, igaz nem marketingen, de első félévben minden szaknak ugyanolyan órái vannak, tehát a marketingeseknek is.

Van olyan óra, ahol a vállalatokról tanulunk, azok működése, termelése, ilyen termelésekhez kapcsolódó számítások.

Mikroökonómián a piaci verseny, kereslet-kínálat kapcsolata, a számításokban az, hogy mennyi az optimális termelés, stb.

Pénzügy, ahol nyilván banki számítások (kamat, értékpapír, hitelek) vannak.

Matek, ahol deriválás, integrálás, függvények vannak.

A függvényekre tudom azt mondani, hogy az összefüggően, az összes tárgyhoz kell, szóval azokra mindenképpen próbáld ráállítani az agyad, szükség lesz rá:D

Remélem tudtam segíteni:)

2020. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!