Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óvónő és tanító végzettségűek...

Óvónő és tanító végzettségűek írnátok? Szeretnék jelentkezni e kettő közül valamelyik szakra. Többi lent...

Figyelt kérdés
Viszont nem vagyok tisztában egyik s másik "előnyével" és "hátrányával". Mindkettő közel áll a szívemhez, teljesen döntésképtelen vagyok. Kívülállók véleményére vagyok kíváncsi, akik ebben dolgoznak, mert sok elfogult emberrel beszéltem már. Tapasztalatokat szeretnék kérni.
2020. okt. 23. 01:13
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia! Én csak az óvónői pályáról tudok érdemben írni. Bár mindegyikről elmondható, hogy kevés a fizetés (tényleg nem lehet belőle megélni, ha nincs mellette mondjuk a párodnak egy jól fizető állása), illetve mindegyik esetében ott van a minősítési eljárás, ami macerás és én nagyrészt feleslegesnek érzem. Óvónőként nem kell napi 8 órát a gyerekek között ledolgoznod, viszont rengeteget kell dolgoznod a kötött munkaidőn kívül, így simán megvan a heti 40 óra. Tehát azzal számolj, hogy nem lesz egy rendszeres, biztos időbeosztásod és egy teljesen kötött munkarended, hanem időnként több munka van, máskor kevesebb. Időnként akár késő estig dolgozol otthon, viszont nyáron például elég sok szabadidőd lehet. Nagyon nagy mértékű együttműködés szükséges a kollégákkal és a szülőkkel, ehhez kell leginkább a türelem és az elfogadás képessége. 😄 Ha jól végzed a munkádat, a gyerekektől várhatóan nagyon sok élményt és szeretetet kapsz vissza, kiélheted a kreativitásodat, ha szeretsz szerepelni, ezt a vágyadat is kiélheted. Az iskolához képest "zűrösebbnek" érezheted a mindennapokat, mert itt ritka a kötött tevékenység, nagyobb a hangzavar, több a mozgás, nagyon meg kell osztani a figyelmedet. Szerintem olyanoknak való, akik nemcsak jól kijönnek mindenkivel, de jól kezelik a konfliktusokat és a nehezebb embereket is, illetve kell hozzá nagabiztosság és határozott fellépés. Bár ez gondolom a tanítókra is igaz.
2020. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igazán hasznos volt amiket leírtál.


Most egy ugyanilyen összefoglaló kellene a tanító munkáról is. :) Remélem lesz aki ír...

2020. okt. 23. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!