Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen katasztrófa a...

Miért ilyen katasztrófa a felmérési rendszer testnevelésből?

Figyelt kérdés

Például testnevelés.

Hogy lehet minden embert ugyanúgy kezelni? Magasugrásból például 135cm től ötös. Egy 2 méteres gyerek átlépi. De egy 165 centis? hogy a francba ugorjon akkorát?


vagy a fekvők. 29 fekvőtől ötös. Nekem az semmi. 3 perc van rá. én átlag 80-at 100-at kinyomok. De az osztály fele még 20-at se tud.



Távolugrás? a 2 méteres gyerek sétálva megugorja a 3 méter 80-at.

De én? 165 centimmel, rövid lábakkal? HOGYAN?


Ez olyan igazságtalan. Szerencsére rendes a tesitanár és másból kapom a jegyeket másból mér fel, de azért ez durva!


Gondoljatok bele. szinte a saját testmagasságotoakt kell megugrani. nyaktokis ugorjatok föl. Menne? Dehogy menne.


2020. okt. 29. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Valamiz tenni kene hogy a tanrend meghalgassa ezeket! Valamint a heti 5 tesi is kiakaszt engem, nem csak ez.
2020. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Két eset lehetséges:


1. Vagy osztályozzák a testnevelést (éneket, rajzot, ilyesmit), akkor csinálják rendesen, és legyen ilyen követelményrendszer. Mindegy, hogy milyen magas vagy, hány kiló, a teljesítmény számítson, mert matekból se az alapján osztályoznak, hogy hány ujjad van.


2. Vagy ne osztályozzák.

2020. okt. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A heti 5 tesit is hülyeségnek tartom. Max az alsósoknak van haszna, de aki eddig nem sportolt az nem a tesi órán fogja megszeretni és elkezdeni.

Én bevezetnem a "mini kategóriát". Pl távolugrásnál 5 cm-ként emelkedne a megugrandó táv.

2020. okt. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a centimétert is nézték illetve az életkor. Szerintem ez eggyel jobb volt, mint amit ti írtátok, hogy nálatok ilyent nem néznek az eredményetek mellé. Bár én így is mindig frászt kaptam a meresektol, örülök, hogy túl vagyok a gimin...
2020. okt. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én 11.-es vagyok, itt magasugrásnál 120 2-es, 125 3-,as 130 4es és 135 az ötös.


Lehet, hogy van akinek épp a nyakáig ér. Az hogy ugorja át? sehogy.

Vagy akinek rövidek a lábai és nem tud futni a többiekhez képest elég jól az hogy ugorjon durván NÉGY métert?


Nekem mindig 2-es kegyelemből, mert csak 350-et 360-at ugrok

2020. okt. 30. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!